Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hem hafif hem işlevsel

Sonbahar yağmurları altında seyahat ederken, valizinizi fazla ağırlaştırmayan ancak gerektiği zaman imdadınıza yetişecek pratik çözümlerin peşinden gidin…

Giriş Tarihi: 4.10.2015
Hem hafif hem işlevsel
Seyahat demek, ço��u zaman sokak kültürünü ve hava durumunu tam tahmin edemediğiniz bir ülkeye dolabınızdan seçtiğiniz bir grup parçayla gitmek demek. Ne kadar dikkat edersek edelim, ne kadar günlerimizi ve yapacağımız her aktiviteyi planlayıp ona göre belirli bir sayıda eşyayı valizimize koymaya çalışalım ne yazık ki sonuç hep hüsran. Hele bir de şu anki gibi havaların sonbahara döndüğü ancak çoğu zaman gittiğiniz yerde havanın ya çok daha sıcak ya da soğuk olduğu bir dönemde insan cidden ne yapacağını bilemiyor. Şu halde yapmanız gereken en doğru şey belki de çok ağırlığı olmayan ancak yağmurlu ve serin havalarda işinize yarayacak çantaya dönüşen ceketleri valizinize atmak.

DAHA AZ AĞIRLIK...


Başta Uniqlo, Zara ve Mango olmak üzere birçok marka bu tarz çantaya dönüşebilen ceketler tasarlayarak seyahat etmeyi seven moda meraklılarının kalbini çalıyor. Hatta bazı firmalar olayı öyle bir hale getiriyor ki gerektiği zaman ceketiniz uyku tulumuna hatta çadıra bile dönüşebiliyor. İngiliz Telegraph gazetesi özellikle sabah gidilen ve akşam dönülen iş seyahatlerinde çoğu zaman çalışanların yanlarına alacakları kıyafetler konusunda tedirginlik yaşadığını söyleyip, "Sırt çantanızın içine bile sığabilecek ancak çok yer de kaplamayacak olan katlanabilir ceketler her zaman işinizi kolaylaştırır. Seyahat etmek demek valiz valiz kıyafet taşımaktan çok, doğru kombinlerle az sayıda kıyafeti kullanarak şık olabilmek" yorumu yapıyor.

MODAYA UYMANIZA ENGEL DEĞİL


Özellikle Uniqlo markasına ait hafif ceketler istediğiniz an şık bir kombin parçası olarak kullanılabilir. Birçok moda blogger'ı şu aralar pratik ceketlerle yaptıkları kombinleri paylaşıyor.

YAĞMUR ÇANTASI

Vamoose markasına ait bu çantayı valizinize yerleştirmek kolay. Birkaç gram ağırlığındaki bu çantayı yağmur yağdığı anda açıp bir yağmrluk haline kolaylıkla getirebilirsiniz. yağmur dindikten sonra çeketi çanta haline getirip taşımak da kolay.

HEM CEKET HEM DE ÇANTA

Regatta markasına ait olan bu tasarımın güzel yanı ceketinizi içinden çıkardığınız sırt çantasının hâlâ kullanılabilir şekilde ceketin sırt tarafında kalması.

İSTER ÇADIR İSTER UYKU TULUMU

Yabancı firmalar katlanabilir eşyalar konusunda sınır tanımıyor. Jakpak markasının ürettiği bu ceket istediğiniz an bir uyku tulumuna hatta pratik bir çadıra bile dönüşebiliyor. Bu ürün için 250 doları gözden çıkarmanız gerekiyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hem hafif hem işlevsel
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN