Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Derse eğlence molası

Yoğun ders programının ardından sömestrde gençleri eğlenceli aktiviteler bekliyor. Öğrencilerin iple çektiği yarıyıl tatili programını daha oluşturmadıysanız, sizin için derlediğimiz etkinliklere göz atmaya ne dersiniz?

Giriş Tarihi: 10.1.2016
Derse eğlence molası
Ders zili, sabah erken kalkma, sınav yok. Sömestr tatiline günler kaldı. Öğrenciler yarıyıl tatili için geri saymaya başladı bile. Çocuklarınızın yarıyıl tatilini daha keyifli ve eğlenceli bir hale getirmeniz mümkün. İlgi alanınıza göre tiyatro, sergi, sanat, fuar programı... Tümü çocuklarınızı bekliyor olacak. Bu arada üniversite gençliği için festivallerin unutulmadığını da ekleyelim.

BEŞ BİN YILLIK OYUNCAK TARİHİ SERGİSİ:
Oyuncak sergisinden her çocuk mutlu olur dersek yanılmayız herhalde. Yazar ve Şair Sunay Akın'ın 20 yılda 40 farklı ülkenin antikacılarından oluşturduğu, antik çağlardan günümüze uzanan dört bin parçalık koleksiyonu çocuklar kadar yetişkinlerin de ilgisini çekecek. '5000 Yıllık Hikaye - Oyuncak Sergisi' adındaki sergi, Mall Of İstanbul MOİ Sanat'ta. 24 Nisan'a kadar açık serginin giriş ücreti, yetişkinler ve çocuklar için 30 TL.

KARLAR ÜLKESİ VE KİBRİTÇİ KIZ OYUNU:
Zorlu Çocuk Tiyatrosu, Karlar Ülkesi oyunu ile Kibritçi Kız müzikalini yarıyıl tatilinde de çocuklarla buluşturuyor. Kibritçi Kız Müzikali, 23-24-25 Ocak tarihlerinde Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde, 31 Ocak'ta Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde sahnelenecek. Karlar Ülkesi ise 24-27-28-29 Ocak'ta Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde; 16-17 Ocak tarihlerinde de Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde çocuk seyircilerini bekliyor olacak. Oyunları izlemek ücretsiz.

SANAT ATÖLYELERİ:
Çocuklarınız sanata düşkünse İstanbul Modern Sanat Müzesi'nin programı size uygun olabilir. 7-12 yaş aralığındaki çocuklar, 25 Ocak-5 Şubat arasında, sabah atölyeleri ile sanatçı atölyelerine katılabilir. Sabah atölyelerin günlük katılım bedeli 90 TL. Sanatçı atölyelerine günlük katılım bedeli ise 150 TL.

OYUN FUARI:
Çocuklarınızın tatil etkinliği programına, Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı Gaming İstanbul'u da ekleyebilirsiniz. 4-7 Şubat tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi'ndeki fuarda, alışveriş alanı, eğlence alanı, çocuk parkı ve nostalji oyunlarının bulunduğu nostalji alanı ve turnuva arenası olacak. Fuarın ziyaretçi giriş bileti 10-15 TL.

RESİM-HEYKEL OKULU:
Resim, heykel ya da atölye çalışmalarına meraklı küçükler için Sakıp Sabancı Müzesi'ndeki programa göz atabilirsiniz. 26 Ocak-5 Şubat tarihleri arasındaki atölye çalışmaları salı ve cuma günleri. Öğrenciler, Kış Atölyesi, Düşümdeki Oyunlar, Resim ve Heykel Okulu atölyelerine katılarak tatillerini unutulmaz kılabilirler. Etkinliklere bir günlük katılım 80 TL.

SÖMESTR FEST:
Sömestr etkinliklerinin vazgeçilmezleri festivaller... Sömestr Fest 2016 adıyla, İstanbul Kongre Merkezi'nde. İki gün sürecek festivalin ilk günü olan 23 Ocak'ta, Yok Öyle Kararlı Şeyler, Aydilge ve Athena, ikinci gününde de Cem Adrian ve Duman'la coşabilirsiniz. Bilet fiyatları 11 Ocak'a kadar tek gün 50 TL, iki gün bilet fiyatı ise 70 TL.

ÜNİVERSİTE GENÇLİĞİ DE UNUTULMADI:
Her sene üniversite ara dönemlerinde üç periyot halinde Uludağ'da düzenlenen Türkiye'nin en büyük gençlik festivali, bu yıl da 17-21 ve 24-28 Ocak ile 7-11 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Murat Dalkılıç'tan Hande Yener'e, MC Ali Tınaz'dan David Şaboy'a pek çok müzisyen ve sahne sanatçısıyla coşabilirsiniz.

BUZ MÜZİĞİ FESTİVALİ:
Bir festival programı da yurtdışından. Bu festival alışılmışın dışında. Norveç'teki (Geilo) Buz Müziği Festivali 21-26 Ocak tarihleri arasında. Farklı bir deneyim yaşabileceğiniz festivale giderken yapmanız gereken en önemli şey en kalın kıyafetlerinizi giymek olmalı.

Klasik çocuk oyunları


Sarıyer Sanat Çocuk Tiyatrosu, çocukların vazgeçilmez oyunlarını sahneliyor. Yarıyıl tatili boyunca Akatlar Kültür Merkezi'nde her gün, Rapunzel ile Beyaz Atlı Prensi, Ali Baba'nın Çiftliği, Kül Kedisi Harikalar Diyarı'nda, Neşeli Günler oyunları sahnelenecek. Bilet ücreti 28 TL. 26-29 Ocak tarihlerinde ise, La Fonten Kabare, Aslan Kral, Rapunzel ile Beyaz Atlı Prensi ve Ali Baba'nın Çiftliği oyunları Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde çocukları bekliyor olacak. Bilet ücreti 18 TL.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Derse eğlence molası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN