Kaymaya hazır mısınız?

Kayağa giderken soğuğu geçirmeyen giysiler seçmek gerekiyor. Kayak malzemelerinin de seviyeye ve vücut ölçülerinize uygun olmasına dikkat etmelisiniz

Giriş Tarihi: 17.1.2016
Kaymaya hazır mısınız?
Kayak montu alırken

Kayak montu alırken su geçirmemesine, soğuk ve rüzgara dayanıklı olmasına ve nefes alabilirlik özelliğine sahip olmasına dikkat etmelisiniz.

Kask başınıza uymalı

Kaskınızın başınıza uyması ve başınızı yeterli derecede koruyabilecek düzeyde olması önemli. Kaskınızın içine giyeceğiniz kapüşonla başınızı, ensenizi ve boynunuzu soğuktan koruyabilirsiniz.

Eldiven ve gözlük seçimi

Kayak gözlüğü buhar engelleyici özelliği taşımalı. Kayak eldiveni ise hafif, rahat ve sıcak tutucu bir yapıda olmalı. Batonun kaymasını engellemeli.

Ayakkabı esnek ve yumuşak olmalı


Başlangıç seviyesinde kayak yapanlar yumuşak yapılı ve esnek ayakkabıları tercih etmeli.

Kayak seviyenize uymalı


Kayak seçerken seviyenize uygun olması gerektiğini bilmelisiniz. Yeni başlayanlar ve orta düzey kayakçılar yumuşak yapılı, orta düzey kavisli kayaklar seçmeli. Uzunluğu da 160-200 cm arası olmalı.

UNUTMAYIN


Eğer ilk kez kayak yapacaksınız yavaş hızda kayabileceğiniz düşük eğimli pistleri tercih etmelisiniz. Çocuklar yürümeye başladıkları andan itibaren kayak yapmaya başlayabilirler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaymaya hazır mısınız?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN