Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da " bir milyon turist" ı

Giriş Tarihi: 10.2.2016 17:40
Ordu'da hedef bir milyon turist çalıştayı

Valisi İrfan Balkanlıoğlu, "Havalimanımız yapıldı ve tanıtım atağına kalktık. İnşallah önümüzdeki dönemde Ordu 'Turizmde ben de varım' diyecek" ifadelerini kullandı.

Valilik tarafından bu yıl " bir milyon turist" sloganıyla başlatılan turizm çalışmaları kapsamında düzenlendi.Balkanlıoğlu, Valilik Toplantı Salonu'ndaki programda, Trabzon'da Kültür ve Turizm Bölge Çalıştayı gerçekleştirildiğini, bu toplantıların turizme önemli katkı sağlayacağını söyledi.

'nun turizmi için önemli mesafeler alındığını ve bu doğrultuda çalışmaların sürdüğünü anlatan Balkanlıoğlu, "Havalimanımız yapıldı ve tanıtım atağına kalktık. İnşallah önümüzdeki dönemde Ordu 'Turizmde ben de varım' diyecek. Bölge illerimizle koordinasyon halinde bu işi yürütebilirsek, bakanlık da bu konularda bize destek vereceğini söyledi. 'Turizm' deyince sadece sahillerimiz anlaşılmasın. Yaylalarımız, içerideki ilçelerimiz de bu durumdan istifade edebilecek" dedi.

Kentin tanıtımı amacıyla ulusal ve uluslararası medyada çalışmalar yürütüldüğünü ifade eden Balkanlıoğlu, şunları kaydetti:

"Amacımız Ordu'nun görsel güzelliklerini herkese iletmek. Çünkü Ordu, Karadeniz'in diğer illeri gibi, onlardan çok daha güzel özellikler, nitelikler olmasına rağmen, yeterince tanıtılamadığı için o iller kadar ziyaretçi almıyor. Azıcık bir tanıttık ve ziyaretçi sayısı yüzde 42 arttı. İnşallah el birliğiyle ve sizlerden gelecek öneriler doğrultusunda bu tür çalışmalarımız devam edecek. Ordu, 2016'da yapılan tanıtımlarla da turizmde hak ettiği yerlere ulaşacak. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunarak Ordu'nun daha çok tanınmasını ve daha çok ilgi görmesini sağlayacağız."

Konuşmanın ardından, sosyal medyada 200 binin üzerinde izlenen turizm tanıtım filminin gösterimi yapıldı. İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak ise turizm çalışmaları hakkında hazırlanan sunumu anlattı.

Çalıştayda, sektör temsilcileri de görüş ve önerilerini sundu. Programa, kaymakamlar ile ilçe belediye başkanları ve daire müdürleri de katıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ordu'da "hedef bir milyon turist" çalıştayı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN