Montreal'de olmak

Fotoğrafları ile gittiği şehirlerden adeta görsel notlar alan Merih Akoğul, Tatil SABAH okurlarını sokakları, parkları, müzeleri, tarihi yapıları ve yemek kültürüyle Montreal'de keyifli bir yolculuğa çıkarıyor

Giriş Tarihi: 14.2.2016
Montreal'de olmak
Bir şehri diğerinden ayıran, elbette doğal güzellikleri ve tarihi yapılarının yanında o şehirde yaşayan insanların yarattığı ortak auradır. Her şehir bizim için önce hikayeleri, ardından da gördüğümüz fotoğraflarıyla vardır. Ama gerçek şehir, biz oraya gittiğimizde bizi tüm sürprizleriyle beklemektedir. Dünyanın en uygar, düzenli ve huzurlu şehirlerinden biri, Montreal. Quebec eyaletinin en büyük, Kanada'nın da ikinci büyük şehrinin barındırdığı gelenek, Kızılderili kültüründen günümüzün çağdaş yaşamı ve sanatına kadar geniş bir alanı içermekte. Sokakları, parkları, müzeleri, tarihi yapıları ve yemek kültürüyle Montreal'i diğer şehirlerden farklı kılan da tüm bu özelliklerin toplandığı zengin kültür. Eski ile yeninin, klasik olanla modernin böylesine uyum içinde nefes alıp verdiği Montreal, özellikle yaz aylarına yayılmış festivalleri, sanatın her konusunda tüm yıl boyunca süren etkinlikleriyle, insanları sosyal bir hayatın içinde tutarak gelişmiş ülkelerin sosyalleşmeleri ve kamusal alanlar yaratılması konusunda diğer tüm dünya ülkelerine örnek olmuş.

Akoğul'un gözünden...

Fotoğraf sanatçısı Merih Akoğul'un Şehirler ve Kültürleri: Montreal başlıklı söyleşisi 18 Şubat perşembe günü Akbank Sanat'ta gerçekleşecek. 19.00'da başlayacak söyleşiye katılım ücretsiz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Montreal'de olmak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN