Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gözlük seçmenin tam vakti

Açık havada bol gezmeli, yürüyüşlü tatil yapmanın en keyifli olduğu bahar mevsimi kapımızda. Yolculuğa çıkmadan yeni sezonun gözlüklerine göz atın

Giriş Tarihi: 28.2.2016
Gözlük seçmenin tam vakti
Güneşin ortaya çıkması demek güneş gözlüklerini de takmaya başlayacağız demek. Tabii yeni bir güneş gözlüğü almadan önce yapılacak ilk iş yeni sezon trendlerini öğrenmek. Ayrıca yüz şeklinize yakışan modelleri bilip onlardan da ne olursa olsun şaşmamak önemli.

Kalp Yüz

Küçük, yuvarlak çerçeveler, bu tarz yüz şekli olanlara en çok yakışan model. Yuvarlak köşeleri tercih edebilirsiniz. Elmacık kemiğinizin altında kalan bölgeye hacim kazandırmak için üstü ince, altı kalın ve belirgin modelleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dekoratif ve alın tarafı çok geniş çerçeveleri tercih etmeyin.

Kare Yüz

Bu tarz yüzü olanlara en çok oval ve yuvarlak çerçeveler yakışır. Yüzünüz yeterince keskin olduğundan yumuşak çerçeveler seçmelisiniz. Köşeli güneş gözlüklerinden hoşlanıyorsanız kelebek model çerçeveleri (burun kısmından alın kısmına doğru genişleyen) kullanın. Çok geometrik ya da dikdörtgen çerçevelerden kesinlikle uzak durun. Çerçevenin rengi de çenenize dikkat çekmemeli.

Oval Yüz

Oval yüzlü olanları orantılı yüz hatlarından tanıyabilirsiniz. Çeneleri alınlarına göre daha incedir. Elmacık kemikleri de son derece belirgindir. Çok şanslısınız, çünkü tüm çerçeveler size çok yakışıyor. Kaçınmanız gereken tek çerçeve modeli ise çok geniş olanlar. Çerçeve üstündeki süslemeler yüz şeklinizi kapatabilir.

Üçgen Yüz

Kalın çerçeveler size çok yakışacaktır. Bunun dışında yüzünüzün daha dar olan kısmına hacim katacak yarım çerçeveler kullanabilirsiniz. Alın bölgeniz genişse yuvarlak kenarlı küçük modelleri tercih edebilirsiniz. Kaş bölgenizden uzak çerçevelerden kaçının.

Uzun Yüz

Bu tarz yüze sahip olanlar, kenarları köşeli modelleri tercih edebilir çünkü bu modeller yüzünüze hacim katmanıza yardımcı olur. Geniş çerçeveleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Göz çevresi genişliğinden daha uzun modelleri tercih edin. Dekoratif çerçeveler de size çok yakışacaktır. Kesinlikle küçük, dar ve yuvarlak çerçeveler kullanmayın.

Yuvarl ak Yüz

Dolgun yanak bölgesi, küçük çene, orantılı yüz kemikleri yuvarlak yüzlerin özellikleridir. Tek ihtiyacınız olan yüzünüze biraz 'köşe' eklemek... Yeterince belirgin yanak bölgeniz olduğundan sadece üstten çerçeveli modelleri kullanabilirsiniz. Köşeli ve geometrik modeller de size çok yakışacaktır. Küçük ve aşağı doğru genişleyen çerçevelerden uzak durun…

Elmas Yüz
Bu yüze sahip olanların keskin elmacık kemikleri vardır. Çeneleri ince çene, alın bölgeleri de oldukça dardır. Dörtgen yüz şekli kendiliğinden köşelere ve yuvarlaklıklara sahiptir. Biraz orantı katmak için oval çerçeveleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kedi gözü modelleri en çok size yakışacaktır. Elmacık kemiklerinizi daha fazla güzelleştirmek için çok ince ya da şeffaf çerçeve de kullanabilirsiniz. Dar çerçevelerden de kesinlikle uzak durmanız gerekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gözlük seçmenin tam vakti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN