ile arasında turizm

, ve belirli ülkelerden turist getirecek acentelere farklı destek paketleri sunmaya hazırlanıyor.

Giriş Tarihi: 29.2.2016 17:24 Güncelleme Tarihi: 29.2.2016 17:27
Türkiye ile Makedonya arasında turizm işbirliği

'nin Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtım Müşaviri ile Turizm Ticaret Odası Başkanı , Türkiye'ye turist götüren seyahat acentelerine verilecek maddi destek ve Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Kültür Bakanları Konseyi Toplantısı hakkında basın toplantısı düzenledi.

Müşavirlik binasındaki basın toplantısında konuşan Özçelik, 12 ülkenin katılımıyla İstanbul'da gerçekleşen Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Kültür Bakanları Konsey Toplantısı'nın önce uzmanların, ardından da bakanların yaptığı toplantılarla sürdüğünü kaydetti.

Arnavutluk, Bulgaristan, Bosna Hersek, Yunanistan, Karadağ, Makedonya ve Türkiye'den ilgili bakanların yanı sıra UNESCO temsilcilerinin de toplantıya katıldığını aktaran Özçelik, "Konseyin bu yılki konusu Güneydoğu Avrupa ülkeleri bölgesinde kültürel mirasın korunması ve sürdürülebilir yönetimi, kültürel alanlarda nin güçlendirilmesi için öncelikler, fırsatlar ve zorluklar oldu" diye konuştu.

Özçelik, Makedonya'dan Türkiye'ye turist götürecek seyahat acentelerine sağlanacak destekle ilgili olarak da bunun, Rusya'daki ekonomik krizin turizme olumsuz etkisinin ortadan kaldırılması veya en aza indirilmesine yönelik bir kısım önlemler olduğunu kaydetti.

Türkiye'nin, belirli havalimanlarına uçak seferi yapacak acentelere sefer başına verilecek maddi desteğin yanı sıra belirli ülkelerden turist getirecek acentelere de farklı destek paketlerinin olduğunu söyleyen Özçelik, Türkiye'de farklı turizm çeşitlerinin bulunmasından dolayı ülkeye gelen turist sayısının her yıl giderek arttığına işaret etti.

Makedonya Turizm Ticaret Odası Başkanı Kerim de Türkiye'nin güvenilir bir ülke olduğunu ve Makedonyalı turistlerin Türkiye'yi tercih etmemeleri için hiçbir sebep bulunmadığını söyledi.

Kerim ayrıca, turizmle en ufak bir bağlantısı olan herkesin siyaseti unutup tamamen işlerine odaklanması ve turizme fayda sağlayacak işler yapması çağrısında bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye ile Makedonya arasında turizm işbirliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN