Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hac kaydı yaptırırken nelere dikkat etmek gerekir?

2016 Hac kura sonuçlarında ismini görme mutluluğunu yaşayanları neler bekliyor? Nasıl kayıt yapılır ? Kayıt kaptırırken nelere dikkat etmek gerekir ? Bu soruların cevabını 29 yıldır Hac ve Umre konusunda tecrübe sahibi Elçi Tur’un Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Başarır’a sorduk.

Giriş Tarihi: 1.3.2016 18:41 Güncelleme Tarihi: 1.3.2016 18:42
Hac kaydı yaptırırken nelere dikkat etmek gerekir?
2016 Yılı Hac kurası, 2 Mart 2016 tarihinde çekilecek. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden kura sonuçlarınına göre yaklaşık 56 bin vatandaş hac ibadetini yerine getirecek.

Biz de hac yolculuğuna dair çalışmaları öğrenmek için Hac ve Umre konusundaki 29 yıllık tecrübesi ile öne çıkan, "Alternatif Tatil" konusunda uzmanlaşmış Elçi Tur'un Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Başarır'ın fikirlerini aldık.

Tahir Başarır; 29 yıldır Müslümanları bu kutlu ibadeti yerine getirmek için kutsal topraklarla buluşturduklarını ve dileklerinin en iyi hizmeti sunarak dualar almak olduğunu ifade ederken, hac ibadetini yapacaklar için hazırlıklılarını tamamladıklarını söyledi.

2016 yılı hac organizasyonunda çekilecek kura sonucu kesin kayıt yapmaya hak kazanan hacı adaylarımız kayıt işlemlerini internet ortamında veya acentamızda 07-18 Mart 2016 tarihleri arasında oluşturulacaktır. Ancak acenta kotaları sınırlı olduğundan kayıtların başladığı ilk gün saat 09:00 itibarı ile 1 saat içinde kayıtlar dolacağından hacı adaylarımızın kayıt olmak için acele etmeleri ve acentamızdan destek almalarını önemle hatırlattı.

Kayıt yaptırabilir belgesini almak için hacı adayları hac.diyanet.gov.tr adresinde '2016 yılı kontenjan belgesi alma' linkine girecekler T.C. Kimlik numarasını yazarak güvenlik katmanını doğrulayıp 'ara' butonunu tıklayacaklardır. Ön kayıt yaptırırken vermiş oldukları cep telefonuna DİB tarafından gönderilen mesajdaki şifreyi girdikten sonra 'devam' butonuna tıklayarak kendisine ve grubuna ait isimlerin bulunduğu ekrandan Acenta organizasyonunu tercih edecek ve 'kaydet' butonunu tıklayarak kayıt işlemini tamamlayacaktır. Bu tercihine ait ekran çıktısını yazdırabilir veya bilgisayarına kaydedebilecektir.

Tahir Başarır; Bu çıktı ile birlikte DİB ile sözleşme imzalamış kayıt yapmaya yetkili acentamıza 07-18 Mart 2016 tarihleri arasında kesin kayıtlarını yaptırmaların söyledi.

2016 Hac fiyatlarının dolar olması Diyanet Başkanlığının değil biz seyahat acentaları isteği olmuştur. Çünkü Suudi Arabistan otel ve harcamalar Suudi Arabistan Riyali (SAR) olduğundan otellerin dolar talepleri oluşmuştur. Aynı zamanda Euro kurlarında dengesizlikten dolayı çok zarar gördüğümüz için Suudi Arabistan Riyali (SAR) dolara sabit kur olduğu için dolara geçmek zorunda kaldık. Bizler Hac Kuruluna konuyu ilettik, değerlendirilip dolara karar verildi.

Kabe-i Muazzama'ya yakın otellerde 13 günlük Hac turu 7500 Dolar'dan başlamakta olup, bunun yanısıra 15, 22, 40 günlük hac turu 3750 Dolar'dan
ekonomik fiyat paketleri ile vatandaşlara sunduklarını kaydeden Başarır, bu sene de her sene olduğu gibi Hac öncesinde ve süresince müşterilerini bilgilendirdiklerini ifade etti.


HAC ve UMRE İÇİN GEREKLİ BİLGİLERİ BULACAĞINIZ ADRES

Hac ibadetini yerine getireceklerin, yapılacak resmi işlemleri titizlikle takip etmesi ve yanlarında götürecekleri kişisel eşya ve ihtiyaçlarını özenle seçmesi gerektiğini belirten Tahir Başarır, www.elcitur.com.tr adresinden, sadece müşterilerinin değil, arzu eden herkesin, Arabistan hakkında temel bilgilere, Hac ibadetinin gerekliliklerine ve Hac ve Umre yolculuğu için hayati önerilere kolaylıkla erişebileceğini ve bu adresin aynı zamanda hac ibadetini yerine getirecekler için bir kılavuz görevi gördüğünü kaydetti.

UMRE YOLCULUKLARINDA FARKLI SEÇENEKLER

Tahir Başarır, Hac dışında Bosna, Kudüs ve Kudüs bağlantılı Umre turlarına dair bilgiler de verdi. 3 gece 4 gün, 7 gece 8 gün, 9 gece 10 gün ve 14 gece 15 gün seçenekleri ile Mekke ve Medine'de birçok yerin ziyaret edilebileceğini belirten Başarır, bu turlarda yine Elçi Tur'un benimsediği kalite anlayışının hakim olduğunu söyledi.

MUHAFAZAKAR AİLELER İÇİN EN UYGUN ALTERNATİF TATİL SEÇENEKLERİ

Sadece kutsal topraklara yapılan ziyaretlere değil muhafazakar ailelerin alternatif turizmdeki arayışlarına da doyurucu seçenekler sunan Elçi Tur, yıl boyunca tatil yapmak isteyenleri de unutmuyor. "Türkiye'nin ve Avrupa'nın birçok yerinde bulunan 26 bin muhafazakâr ailenin 2015 sezonunda Elçi Tur ile seyahat ettiğini belirten Tahir Başarır, yenilikçi tatil anlayışı ile her sezon müşterilerine hitap eden alternatifler sunduklarını ifade ediyor.

MARMARİS'İN EN ÖZEL SAHİLİ

Tahir Başarır, Elçi Tur'un çatısı altında bulunan ve 2016 yılında yenilenen Avrupa'nın Mavi Bayrak Ödüllü sahilini kucaklayan Marmaris'teki Mavi Deniz Otel'in, bay ve bayanlara özel havuzları, relax havuzu, ahşap isklele, mini club, çocuk parkı ve cafesi ile müşterilerine hizmet verdiğini, Villa Alya Butik ve Alya Piynar Villa Otelin ise müşterilerinin beklentileri doğrultusunda konumlandırılmış aileye özel bahçe ve özel havuza sahip villaları ile zeytin ağaçlarının gölgesinde yaşanacak çok özel bir tatil imkanı sunduğunu kaydetti. Ayrıca 2015 yılında yenilenen www.islamiotel.com sitesinin online satışa açıldığını alternatif tatilde erken rezervasyonun başladığını söyledi. Tüm Alternatif otellerin bulunduğun ve Uygun fiyatlar için www.islamitel.com da bulabileceklerini taksit imkanlarının da olduğunu belirtti. Tatil Planları yapan misafirlerimizin erken rezervasyon yaptırmaları halinde %35 e varan indirimlerden faydalanacağını da sözlerine ekledi.

Elçi Tur'un 29 yıldır prestijli bir şekilde hizmet verdiği Hac ve Umre yolculuklarında yine aynı kalite ile müşterilerinin yanında olacağını belirten Tahir Başarır, hac döneminin hayırlı olmasını diledi. Hac ile ilgili soru ve bilgilendirme için hacı adaylarımızın 444 28 29 nolu telefondan yardım alabileceklerini de iletti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hac kaydı yaptırırken nelere dikkat etmek gerekir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN