Bir değil, iki tatil yapma olanağı

Jolly Tur Genel Müdürü Figen Erkan, erken rezervasyonda alınan indirimin tatilciye yıl içinde ikinci bir tatil yapma olanağını da beraberinde getirdiğine dikkat çekti

Giriş Tarihi: 4.3.2016
Bir değil, iki tatil yapma olanağı
Erken rezervasyon dönemindeki indirimler ve ödemeler Türk lirası üzerinden yapıldığı için yurtiçi ve Kıbrıs'taki tesislerde yabancılardan daha ucuza konaklamak mümkün oluyor. Jolly Tur Genel Müdür Figen Erkan erken rezervasyon hedeflerini anlattı.

- Jolly Tur'un şu andaki erken rezervasyon indirim oranı nedir?
- Şu anda erken rezervasyonda yurtiçi otellerde yüzde 45'e, Kıbrıs otellerinde yüzde 35'e, kültür turlarında yüzde 30'a, cruise turlarında yüzde 25'e ve yurtdışı turlarında ise oda başı 250 euro'ya varan indirimlerimiz söz konusu.

- Erken rezervasyonun avantajları nedir?
- Müşteriler yüzde 45'e varan indirimlerden yararlanarak kendi bütçeleri için büyük bir yarar sağlıyor. Ve bu büyük indirim, tatilciye yıl içinde ikinci bir tatil yapma olanağını da beraberinde getirmekte. Erken rezervasyon dönemindeki indirimler ve ödemeler, Türk lirası üzerinden yapıldığı için yurtiçi ve Kıbrıs'taki tesislerde yabancılarla aynı hatta yabancılardan daha ucuz fiyatlara da konaklama imkanına sahip olabiliyorlar. Bu noktada erken rezervasyonun yüzde 50 ile başladığını, ama mayısa kadar indirim oranının düşerek devam ettiğini belirtelim.

- Rezervasyonu iptal olanağı var mı?
- İlk yıl yapılan erken rezervasyonun akabinde o yıllarda müşterinin bir endişesini fark ettik. Tatilci, "Şimdi tatilimi alacağım ama ya izin alamazsam ya programım değişir de iptal etmek zorunda kalırsam; ücretim ne olur" diye endişeleniyordu. Müşterinin bu endişesini gidermek için Ergo Sigorta ile bir araya geldik ve Erken Rezervasyon İptal Güvence Paketi'ni çıkarttık. Üstelik, 10-20 TL gibi sembolik maliyetlerle... Dolayısıyla misafirlerimiz yurtiçi tatil planlarını üç gün bile kalmışken iptal ettirebiliyorlar.

- Erken rezervasyon sadece yurtiçi tatil için mi geçerli?
- Jolly Tur olarak yurtiçi oteller ve Kıbrıs turlarıyla başlayan erken rezervasyon uygulamalarına son yıllarda yurtdışı turlarımızı, cruise turlarımızı ve kültür turlarımızı da kattık. Yurtdışı ve cruise turlarında oda başı 250 euro'ya ve cruise turlarında yüzde 25'e varan indirimlere ek olarak Seyahat Güvence paketi ile özellikle sağlık veya vize alamama gibi durumlarda tatilcilerin seyahatlerini güvence altına almış durumdayız. Kültür turlarında ise yüzde 30'a varan indirim avantajları ile erken rezervasyon fırsatları sürüyor.

- En çok hangi rotalar tercih ediliyor?
- Yurtiçinde Bodrum ve Kemer'i Side, Çeşme ve Özdere takip ediyor. Kıbrıs, bu yıl da en dikkat çekici destinasyonlarından biri
olmaya aday. Kültür turlarında Karadeniz, 2016'nın gözde destinasyonu olacak gibi görünüyor. Yurtdışında ise bu yılın favorisi Ibiza olacaktır.

Balayı çiftlerinin ilgisi büyük

Yurtiçi erken rezervasyonda en çok tercih edilen tatil merkezleri Kemer ve Bodrum olarak sıralanıyor.
Balayı çiftleri erken rezervasyona en fazla ilgi gösteren kitle. Balayı çiftlerinin yüzde 15'i Kıbrıs'ı, yüzde 10'u gemi turlarını ve yüzde 20'si yurtdışı turlarını, geri kalanı ise yurtiçi tatili tercih ediyor.
Yurtiçi ve Kıbrıs tatili planlayanların yüzde 60'ı çocuklu ailelere uygun tesisleri seçiyor.
Erken rezervasyonda en çok ağustos ve eylül dönemi için rezervasyon yaptırılıyor.
Yurtdışı turlarda en uzak rota olarak Amerika tercih edilirken yakınlarda Sicilya, Fas ve Ibiza bu sene için öne çıkıyor...
Geçtiğimiz yıllara göre kültür turları ile erken rezervasyona ilgi yüzde 40'ın üzerinde artmış görünüyor.
Tatillere kadınlar karar veriyor, tatilleri erkekler satın alıyor. Karar verenlerin yüzde 67'si kadın.
Yurtdışına gideceklerin yüzde 25'i vizesiz, yüzde 75'i vizeli turları tercih ediyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir değil, iki tatil yapma olanağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN