Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan 'ini 'de yap'

Sanayici ve İş Adamları Derneği Vakfı () Genel Sekreteri Yılmaz Doğan ile TÜSİAV Verimlilik Platformu Başkanı Kutlu Tamay birlikte yaptıkları açıklamada, bir sosyal medya sını kampanyaya dönüştürmek istediklerini belirterek, "Nisan ayına geldik, durumun aciliyetinin farkında olmalıyız' diyerek , 'ini 'de Yap' etiketi ile bu çağrıyı dillendirmeye karar verdiklerini kaydettiler.

Giriş Tarihi: 4.4.2016 12:41 Güncelleme Tarihi: 4.4.2016 12:55
TÜSİAV'dan 'Tatilini Türkiye'de yap' çağrısı

'nin cari açığını kapatmada her yıl en önemli kozlarından biri olan turizm, sivil toplumun yaptığı larla da dikkati çekiyor.

Yaşanan jeopolitik sorunlar, global noktada yaşanan terör problemlerinin hem ülkemizde, hem de genelde turizm algısına zarar verdiği kaydedildi. Geçtiğimiz yıl Tunus'ta yaşanan saldırılar gibi olumsuzlukların akıllardan çıkmadığına dikkat çekilen açıklamada, bu kapsamda sivil toplumdan gelen seslerin artmaya başladı belirtildi. Genel Sekreteri Yılmaz Doğan ve TÜSİAV Verimlilik Platformu Başkanı Kutlu Tamay birlikte yaptıkları açıklamada, "Geçtiğimiz aylarda TÜGİK Başkanı Sayın Erkan Güral'ın i 'de yapma noktasında bir çağrısı olmuştu. Biz bu çağrıya katılıyor ve bunu bir sosyal medya çağrısına, kampanyasına dönüştürmek istiyoruz. Nisan ayına geldik durumun aciliyetinin farkında olmalıyız" diyerek, 'TtatilinideYap' etiketi ile bu çağrıyı dillendirmeye karar verdiklerini kaydettiler.

Yılmaz ve Tamay açıklamalarının devamında, "Bu sene yaşanacak olumsuzlukların sadece Antalya veya diğer kıyı bölgelerimizi değil, aynı zamanda yaratacağı çarpan etkileri ile büyük şehirlerde de artan işsizlik ve iş gücü değerinde düşüklük gibi problemlere yol açmasının ekonomiye daha büyük zarar verebilecektir. Bu süreçte otel, tesis sahiplerine bir görev düşmektedir. Yurt içinde tatil yapmak isteyen ve 'de yaşayan vatandaşların buradan yapılacak satın almalarda fiyat yüksekliğinden yıllardır şikayetçi olduğunun unutulmaması gerekir. Tesislerin fiyat artışı bir yana, belki de erken rezervasyon süresindeki fiyatı koruması ve hatta düşürmesi gerekmektedir" dediler.

TÜSİAV Turizm Komisyonu Başkanı ve TURSAB üyesi Turizimci Pınar Pekbaş ise; 'TatiliniTürkiyedeYap' çağrısının aynı zamanda Almanya, Avusturya, Belçika gibi batı ülkelerinde yaşayan Türk vatandaşları ile Orta Asya'daki Türk Cumhuriyetlerinde yaşayan vatandalara da ulaştırılması gerektiğini belirtti. Pekbaş, blog yazarları, sosyal medya fenomenlerinin de destek vererek kampanyanın geniş kitlelere yayılmasını arzu ettiklerini belirtti.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜSİAV'dan 'Tatilini Türkiye'de yap' çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN