makinesiyle haydi Orta Çağ’a

Giriş Tarihi: 24.4.2016
Zaman makinesiyle haydi Orta Çağ’a

Beş yıldızlı otellerden, lüks konaklamalardan sıkıldınız mı? Bu yaz farklı bir şey mi yapmak istiyorsunuz? O rotanızı Avrupa’nın Orta Çağ’dan kalma köy ve şehirlerine çevirin

Kim istemez ki içinde yolculuk yapmak. Tarih kitaplarında okuduğumuz dönemleri keşfetmek, o zamanlardan kalan yollarda yürümek, evlerde konaklamak... Belki de bugünün stresinden kurtulmamızı sağlayacak en kesin yöntemlerden biri. Avrupa'nın dört bir yanında bulunan, Orta Çağ mimarisini koruyan köy ve küçük şehirler de işte sizin tam da bu ihtiyacınızı karşılayacak. Yüzyıllar öncesinden kalan sokaklar, evler, kaleler ve restoranları ziyaret etmek sizesandığınızdan da iyi gelecek….

HALLSTATT/AVUSTURYA
Avust urya 'nın en eski köyü Hallstatt, UNESCO'nun koruması altında. Bilinen en eski tuz madenlerinin de bulunduğu ve yaklaşık 800 kişinin yaşadığı bu muhteşem köy, masallardan fırlamışa benziyor. Güzelliği nedeniyle Çin'de birebir bir kopyası yapılan bu köy, Hallstatter gölü kıyısında bulunuyor. Köy, Salzkammergut coğrafi bölgesinde olup, Salzburg ve Graz ulusal karayol bağlantısında yer alıyor.

PIRAN/SLOVENYA
Slo venya 'nın sadece 47 kilometrelik Akdeniz sahili insana beklenmedik sürprizler sunabiliyor. Bu sürprizlerin en büyüğü de Piran şehri… Piran Körfezi'nin güneybatısında bulunan şehir, Orta Çağ mimarisinin zengin kültürel mirasını gösteren bir açık hava müzesi gibi. Şehirdeki dar sokaklar ve birbirleri ile iç içe yapılmış olan evler ayrı bir çekicilik oluşturmakta. Piran, Slovenya'nın en önemli turistik merkezlerinden birisi.

PENEFIEL/İSPANYA
Orta Çağ'dan kalan en güzel şehirlerden biri hiç kuşkusuz 'da bulunan Penefiel… Kalesiyle, dar sokaklarıyla her yıl on binlerce turisti ağırlayan bu şehir yaklaşık 5 bin 500 kişilik bir nüfusa sahip. Un üretimi yapan şehrin en büyük gelir kaynağı turizm.

CORTONA/İTALYA
Orta Çağ mimarisini en güzel temsil eden mekanlardan biri de İtalya'nın Toscana bölgesi'ndeki Cortona kasabası… Toskana'nın minyatürü olarak adlandırılan bu sevimli kasaba, Orta Çağ atmosferini en güzel yansıtan yerlerden biri. Birinci sınıf sanat, muhteşem manzara, el yapımı seramikler ve lezzetli yemekleriyle de ünlü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zaman makinesiyle haydi Orta Çağ’a
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN