Türkiye'nin en iyi haber sitesi

inizin güzel geçmesini sağlayacak şeyler

Giriş Tarihi: 24.6.2016 16:14
Tatilinizin güzel geçmesini sağlayacak şeyler

İşe depolamış, mutlu dönmek için iyi planlanmış, huzurlu bir yapmak önemli. İşte böyle bir tatil için araştırmalarla desteklenmiş 3 öneri...

Detayları planlayın

Araştırmalara göre cileri en çok strese sokan şey tatil sırasında detaylarla uğraşmak. En iyi geçen tatiller en az bir ay önceden planlanmış olanlar. Gezilip, görülecek, yiyip içilecek yerleri bilmemek, ulaşım ayarlamaya çalışmak gibi planlanmamış detaylar stres yaratıyor ve tatilden çalıyor. Üstelik son dakika tercihleri genelde daha pahalıya patlıyor. Hem daha hesaplı hem de daha keyifli bir tatil için öncesinde detayları planlayın. Tavsiyeler alın. Vaktiniz mi yok? İyi bir seyahat acentası sizin için detayları planlayabilir.

Uzak yerlere gidin

Araştırmalar en iyi geçen tatillerin ülke dışına çıkılan tatiller olduğunu gösteriyor. tarafından yapılan bir araştırma da atılan tweet'in lokasyonu evden ne kadar uzaksa mutluluk seviyesinin o kadar arttığını göstermiş.

Gittiğiniz yeri bilen biri ile konuşun

Güvenlik konusunda bilgi almak ve detayları planlamak için en iyisi bölgeyi iyi bilen biri ile konuşmak. Hatta eğer gittiğiniz yerde yaşayan bir tanıdığınız varsa onunla buluşmak en güzeli. En iyi tatili geçirenlerin %77'si ya bölgeyi bilen ya da orada yaşayan bir arkadaşlarından destek almışlar.


Averaj bir tatille harika bir tatil arasındaki fark ön hazırlık

Averaj geçen bir tatil stres ve mutluluk seviyesi üzerinde pozitif veya negatif herhangi bir etki göstermiyor. Ama öncesinde göstereceğiniz bir miktar çaba ile bütün senenin en güzel anlarını tatilde yaşamak ve depolamış şekilde dönmek mümkün.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tatilinizin güzel geçmesini sağlayacak şeyler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN