Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tablet yerine oyun

Giriş Tarihi: 7.7.2019
Tablet yerine oyun
Çocukla uzun seyahatler anne babalar ve çocuklar için gerginliğe sebep olabiliyor. Uzun yol süreleri, uçak yolculuklarında basınç farklılıkları çocuklarda huzursuzluğa yol açarken, anne babalar da çocukların huzursuz olmasından ötürü stres yaşayabiliyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nilgün Sarp çocuklu yolculukları eğlenceli bir hale getirmek için ailelere çeşitli önerilerde bulundu:

BİRLİKTE ŞARKI SÖYLEYİN
"Şahsi arabanızla yapacağınız yolculuklarda çocuğunuzun sevdiği müziklerden oluşan bir müzik listesi hazırlamak ve beraber şarkılar söylemek, ritim tutmak seyahatinizi oldukça keyifli hale getirecektir. Ayrıca etkileşimli ve sesli kitaplar, bultaklar, parmak kuklaları gibi oyuncaklar da çocuğunuzun yolculuğunu renklendirecektir. Bunun dışında sivri uçlu olmayan boya kalemleri ve kağıtlar da çocuğunuzun sıkılmamasını sağlar. Tablet ve benzeri aletler ise yolculuk esnasında mide bulantısına neden olabilir."

ÇADIR KURUN
"Aracın camlarına jel yapışkanlar, vakumla yapışan mobil oyuncaklar yerleştirmek, çocuğunuzun ortamı sevmesine ve kendini oraya ait hissetmesine yardımcı olacaktır. Uyuma saatleri gelen çocuğunuz için de ufak bir örtü ile çadır yapıp ona konforlu bir uyuma ortamı sağlayabilirsiniz. Uçaklarda veya trenlerde yemeklerle beraber verilen kartonlar ve bardaklardan yolculuk sırasında farklı ve yaratıcı oyuncaklar üretmeniz iki tarafın da keyifli zaman geçirmesini sağlar."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tablet yerine oyun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN