Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu kışın sürprizli kayak rotaları

Marakeş’e kayak yapmaya gider misiniz? Dubai’de penguenleri ziyaret edebilirsiniz. Evet, yanlış okumadınız. İşte dünyanın en sürprizli rotalarındaki kış kayak merkezlerinin listesi

Giriş Tarihi: 12.1.2020 ABONE OL
Bu kışın sürprizli kayak rotaları

ABD/ HAWAII

Eminim ABD'nin Hawaii eyaletinden bahsettiğimizde hepinizin aklına sörf, dalgalar ve muhteşem bir kumsal geliyor. Ama Hawaii 8 bin 848'lik yüksekliğiyle dünyanın en yüksek dağına da ev sahipliği yapıyor. Ve Mauna Kea Dağı, dünyanın dört bir yanından gelen kış sporları tutkunlarının da en sevdiği noktalardan biri... Özel bir kayak merkezinin bulunmadığı bu dağda kaymak ya da snowboard yapabilmek için tahmin edersiniz ki ustalık gerekiyor.

GÜNEY AFRİKA CUMHURİYETİ

Afrika kıtası özellikle de Güney Afrika Cumhuriyeti dendiğinde insanın aklına ilk olarak safari parkları geliyor... Ama dünyanın en iddialı kayak merkezlerinden biri de yine Afrika'da... Tiffindell Kayak Merkezi, tüm kıtadaki iki kayak merkezinden biri.

MARAKEŞ

Marakeş demek, güzel sahiller, baharatlar, egzotik yemekler demek pek çoğumuz için. Ama Fas'ta bulunan kayak merkezlerinden biri dünyanın en iyileri arasında gösteriliyor. Oukaimden Kayak Merkezi, Atlas dağlarında bulunuyor.

LÜBNAN

Beyrut'a ünlü moda tasarımcıları, gece hayatı, lezzetli yemekleri için giden çok duymuşsunuzdur eminim. Ama Beyrut özellikle Mzaar Kayak Merkezi ile bölgenin en iddialı kış sporları merkezlerinden biri. Alpler'den esinlenilerek tasarlanan kafe ve restoranlarıyla Beyrut'un bir de kışın tadını çıkarmayı deneyebilirsiniz.

BAE/ DUBAİ

Dubai'deki sıcaklık seviyeleri düşünüldüğünde tabii ki kayak yapmak için en son aklınıza gelecek yerin Dubai olması çok normal. Ancak 2005 yılında 22 bin metrekarelik alana açılan Ski Dubai tesisi içinde rahatlıkla kayak yapabiliyorsunuz. 85 metre yüksekliğindeki bir dağda kayabiliyor, penguenleri ziyaret edebiliyor ve isterseniz buz mağaralarında zaman geçirebiliyorsunuz.

GÜNEY KORE

Yongpyong Kayak Merkezi, Güney Kore'nin en popüler ve en iddialı kayak rotası... Lüks restoranları, eğlence merkezleriyle son dönemde Avrupalı turistlerin de ilgisini çeken bir rota.

HİNDİSTAN

Müzikleri, dansları, yemekleri, Bollywood sineması ve bir de dünyaca ünlü bir kayak merkezi var Hindistan'ın. Gulmarg usta kayakçıların severek gittikleri rotalardan biri. Bunun nedeni de bölgenin keskin ve yüksek zirveleri... Pir Panjals dünyanın en yüksek zirvelerinden biri...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu kışın sürprizli kayak rotaları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN