Giriş Tarihi: 26.11.2015 11:41 Güncelleme Tarihi: 26.11.2015 11:42
Uluslararası Antalya Film Festivali başlıyor

Avrupa ve Asya'nın en köklü, Türkiye'nin ise en uzun soluklu film festivali olan "", 52'nci kez sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Uluslararası Antalya Film Festivali, 29 Kasım-6 Aralık tarihlerinde 52'nci kez sinema severlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Yarım yüzyılı aşkın süredir devam eden ve Türkiye'nin en köklü sanat etkinliklerinden olan "", 101 yıllık Türk sinema tarihinin de önemli bir bölümüne tanıklık etti.

Bu yıl 29 Kasım-6 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek 52. Uluslararası Antalya Film Festivali'nin uluslararası yarışma kategorisinde 10, ulusal yarışma bölümünde ise 12 film yarışacak.

Ulusal yarışma kategorisinde yarışacak filmler ve yönetmenlerin ismi şöyle:

"Arama Moturu-Atalay Taşdiken, Artık Hayallerim Var-Nefin Dinç, Çırak-Emre Konuk, Kalandar Soğuğu-Mustafa Kara, Kümes-Ufuk Bayraktar, Misafir-Mehmet Eryılmaz, Muna-Serdar Gözelekli, Pia-Erdal Rahmi Hanay, Rüzgarın Hatıraları-Özcan Alper, Saklı-Selim Evci, Sarmaşık-Tolga Karaçelik, Takım: Mahalle Aşkına-Emre Şahin."

Festivalde ayrıca, 10 filmden oluşan kısa film seçkisi ile 12 filmden oluşan belgesel film seçkisi sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uluslararası Antalya Film Festivali başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN