Sinema her yerde

Giriş Tarihi: 29.11.2015
Sinema her yerde

Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında hazırlanan Sinema TIR'ı Antalya'nın 19 ilçesini sinema ile buluşturuyor. Sinema ile hiç tanışmayanlar beyaz perdede film izliyor

Uluslararası Antalya Film Festivali, Sinema TIR'ı aracılığıyla Antalya'nın ilçelerine de ulaşıyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi sinema için bir araya geldi. İki kurum festivali ilçelere taşımak amacıyla işbirliğine gitti. Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden ANSET ve Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi arasında 'Sinema İlçelerde: Sanat Antalya' projesi için protokol imzalandı. Projeyle, festival kapsamında oluşturulan Sinema TIR'ı 19 ilçede halkı sinema ile buluştururken, Altın Portakal heyecanını ilçelere taşıyacak. AÜ öğrencileri de Sinema TIR'ının sanat yolculuğunu belgesel film haline getirecek.

İLÇELERDE SİNEMA KEYFİ
Protokole ANSET Genel Müdürü Gaye Doğanoğlu ve Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Bilal Arık imza koydu. Gaye Doğanoğlu, "Sinema TIR'ımız bin kilometreden fazla yol katedecek. İlçelerimizde yaşayan insanlar da festival heyecanını bizlerle yaşasınlar istedik" şeklinde konuştu.

BELGESEL ÇEKİLECEK
Projede yer almanın gurur verici olduğunu söyleyen Akdeniz Üniversite İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Bilal Arık, "Dört öğrencimiz sinema gösterimleri için yola çıkan TIR'a eşlik ediyor ve gösterimler yapılırken izleyicileri çekiyorlar. Bu görüntülerden bir belgesel ortaya çıkarmayı amaçlıyoruz. Bize bu projede yer verdiğiniz için şahsım ve fakültem adına teşekkür ederim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sinema her yerde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN