Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sinemanın iki sultanı aynı karede

Dünya sinemasının efsane ismi ödülünü Türk sinemasının sultanı 'ın elinden aldı.

Giriş Tarihi: 29.11.2015 20:31 Güncelleme Tarihi: 29.11.2015 21:43
Sinemanın iki sultanı Catherine Deneuve Türkan Şoray aynı karede

Fransız sinemasından 'ye 'nü ise Türk sinemasının sultanı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel birlikte verdi. Sahneye çıkan Şoray'a Deneuve elini uzatarak çıkmasına yardımcı oldu. Deneuve, Antalya'da bu ödülü aldığı için çok gururlu olduğunu söyledi.

SULTANLAR AYNI KAREDE

Gecede dünya sinemaısnın yine önemli isimlerinden Jeremy Irons da ödül aldı.

Yaşam Boyu Onur Ödülü'ne layık görülen İngiliz Oyuncu Jeremy Irons, ödülünü Uluslararası Antalya Film Festival Direktörü Elif Dağdeviren'den aldı. Irons konuşmasının giriş bölümünü Türkçe yaptı ve 'Bayanlar ve baylar Antalya'da olmaktan çok mutluyum' dedi. Seyircilere sinemaya gidilmesi yönünde tavsiyede bulunan Irons, Türkiye'nin de sinema alanında güçlü olarak yola devam etmesi dileğinde bulundu.

JEREMY IRONS'A ANTALYA'DA ÖDÜL

Yaşam Boyu Onur Ödülü alan Kathleen Turner de eserlerinin takip edilmesinden dolayı teşekkürlerini iletti. Yaşam Boyu Onur Ödülü sahibi olan bir başka sanatçı Erden Kıral da memnun olduğunu belirtti.

Yıldırım Önal Özel Ödülü ise Tijen Par'a verildi. Par, Yıldırım Önal'ı yakından tanıma fırsatının olduğunu belirterek ödülün kendisine önemli bir yerinin olduğunu söyledi ve 'Atatürk'ün de dediği gibi yurtta ve dünyada barış dileğiyle' diyerek ödülünü aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sinemanın iki sultanı Catherine Deneuve Türkan Şoray aynı karede
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN