Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'PİA' ve ''nun dünya prömiyeri yapıldı

Giriş Tarihi: 4.12.2015 09:32
'PİA' ve 'Arama Motoru'nun dünya prömiyeri yapıldı

Ulusal Uzun Metraj Yarışması filmlerinden "PİA" ve ""nun dünya prömiyeri yapıldı.

Antalya Kültür Merkezi (AKM) Aspendos Salonu'nda gerçekleştirilen prömiyere, filmin yönetmeni ve senaristi Erdal Rahmi Hanay ile bazı oyuncuları katıldı.

Filmi, Ömer Vargı başkanlığındaki Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması jüri üyeleri izledi. Sanat severlerin de ilgi gösterdiği filmin söyleşisi, Perge Salonu'nda gerçekleştirildi.

Söyleşide konuşan yönetmen ve senarist Erdal Rahmi Hanay, filmin ismini koyarken Attila İlhan'ın "Pia" isimli şiirinden esinlendiğini söyledi.

Pia şiirinde olmayan kadına duyulan bir aşkın anlatıldığını belirten Hanay, "Şiir de hikaye de beni çok etkilemişti. O nedenle senaryoyu yazarken bu ismi koydum" dedi.

'Arama Motoru'nun dünya prömiyeri yapıldı

Ulusal Uzun Metraj Yarışması filmlerinden, "Arama Moturu"nun dünya prömiyeri gerçekleştirildi

Antalya Kültür Merkezi'nde (AKM) Aspendos Salonu'ndaki prömiyere, filmin yönetmeni ve senaristi Atalay Taşdiken ile oyuncular ve filmin geçtiği Çavuş köyü sakinleri katıldı.

Söyleşide konuşan yönetmen ve senarist Taşdiken, filmin Konya'nın Hüyük ilçesine bağlı Çavuş köyünde çekildiğini ve filmde, küçük bir kasabada kendileri için yaşamsal değerdeki şeyleri arayan insanların öyküsünün anlatıldığını söyledi.

Taşdiken, kimi eş, kimi para, kimi itibar, kimi su peşinde koşan Anadolu insanlarının hikayesinin anlatıldığı filmin oyuncularının tamamının yerel halktan olduğunu, filmde profesyonel tek bir oyuncunun bulunmadığını kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'PİA' ve 'Arama Motoru'nun dünya prömiyeri yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN