’ta Engelliler İçin Örnek Çalışma

Giriş Tarihi: 19.2.2015 11:17
Uşak’ta Engelliler İçin Örnek Çalışma
Belediyesi, engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak adına projelerine başladı.
Uşak Belediyesi kentte yaşayan bütün engellilerin hayatlarını kolaylaştırma adına projeler yapıyor. Kurulan engelli komisyonu ile engellilerin kentte yaşadığı sorunlara etkin çözüm amaçlayan Belediye engelsiz bir Uşak için önemli adımlardan birisini de Atatürk Kültür Merkezi’nde yaptığı çalışma ile attı. Çalışma ile AKM içinde görme engellilerin yürüyüş yolları yapıldı.
“Kültür merkezimizden görme engelli kardeşlerimizin daha iyi şartlarda faydalanmasını istedik” ifadesini kullanan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, başlayan çalışmaların ise neticelenmek üzere olduğunu belirtti. Merkezin her noktasına görme engelli vatandaşların artık daha kolay ulaşabileceğini ileten Cahan, “Atatürk Kültür Merkezi vatandaşlarımızın yoğun bir şekilde rağbet ettiği, kursların olduğu ve kültürel ve sosyal hayatın kalbinin attığı bir yer. Böylesine ciddi bir konumu olan merkezimiz her kesimden herkesin ağırlandığı bir durumdadır. Biz merkezimizi engellilerimizin daha kolay kullanmasını hedefledik. Bu nedenle öncelikle görme engellilerimizin merkezi daha iyi kullanmalarının önünü açmak istedik” dedi.
Merkezde çalışmanın tamamıyla kısa sürede bitirileceğini aktaran Cahan, görme engellilerin ardından bütün engellerin merkezde sonlandırılacağını bildirdi.
Belediyenin bütün birimlerinde engelli dostu çalışmalara imza atılacağını söyleyen Cahan, “Engelli dostu bir kent hedefimizde önceliğimiz bütün birimlerimiz olacak. Merkez binamızın yanında diğer binalarımızı da engellilerimize göre dizayn edeceğiz. Hizmet binamızdan başlattığımız bu çalışmaları kentin geneline yayacağız” diye konuştu
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uşak’ta Engelliler İçin Örnek Çalışma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN