Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’ta Yaşayan Dar Gelirli 40 Kadına Sürpriz

Giriş Tarihi: 10.3.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Uşak’ta Yaşayan Dar Gelirli 40 Kadına Sürpriz
Belediyesi, kentteki 19 mahallede yaşayan dar gelirli ailelerden yaklaşık 40 kadına unutulmaz bir gün yaşattı.
Uşak Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı ile 08 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel örnek bir program düzenledi. 19 mahalleden 40 dar gelirli kadına belediyeye ait sosyal mekanlar gezdirildi. Vali Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz ve Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın eşi Halime Cahan’ın eşlik ettiği geziler Kent Tarihi Müzesi’nde başladı. Uşak’ın değerlerini ilgi ile inceleyen kadınların ikinci durağı ise Dokur Evi oldu. Daha sonra Atlı Spor ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret eden kadınlar son olarak Kayaağıl Jeotermal Merkezi’ne giderek stres attılar.
“Kentimizde anlamlı ve içi dolu çalışmalara imza atıyoruz. Bugün yaptığımız etkinlik Kadınlar Günü’ne ayrı bir değer kattı” diye konuşan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, bu bağlamda bir sosyal sorumluluk çalışmasını daha yaptıklarını kaydetti.
Hayatın akışında aileleri için de sorumluluk üstlenen kadınların bu tür aktiviteleri gerçekleştiremediğinin altını çizen Cahan, “Dar gelirli bayanlarımız hem ailelerinin geçimlerine katkı sağlamak, hem evlerinin işlerini yapmak, hem de çocuklarına bakmak gibi yükümlülükleri gereği kendilerine zaman ayıramamaktadır. Bugün hala saydığımız gerekçeler ile sinemaya, restorana gitmemiş kadınlarımız mevcuttur. Biz 08 Mart Kadınlar Günü gibi anlamlı bir günde bu durumda olan bayanlarımıza özel bir çalışma yapmak istedik” dedi.
Yapılan etkinlikte kadınların dualarının kendilerinin en büyük mutluluğunun olduğunu ifade eden Cahan, “Kadınlarımızın gülen gözleri bizlere en güzel armağan oldu” şeklinde konuştu.
SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ DEVAM EDECEK
Sosyal belediyecilik kavramını en iyi şekilde devam ettireceklerini belirten Cahan, sözlerini şöyle tamamladı: “İlimizde her kesimden tüm vatandaşlarımızın yanında olan bir yapıdayız. Belediyecilik anlayışımızda kimsesizlerin kimsesi olma düsturu söz konusudur. Bu nedenle bundan sonra da bu tür sosyal sorumluluk projelerine imza atacağız. Gelecekte buna benzer projelerimizin daha çok yaygınlaşabilmesi için USRİUM Projemizden de aktif bir şekilde faydalanacağız. Uşak Belediyesi sosyal sorumluluk konularında da marka şehir olacak”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uşak’ta Yaşayan Dar Gelirli 40 Kadına Sürpriz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN