’ta Safahat’a Yoğun İlgi

Giriş Tarihi: 11.3.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Uşak’ta Safahat’a Yoğun İlgi
Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Sanatçı Ahmet Yenilmez’in oyunculuğunda “Safahat” isimli oyunu sanatseverlere sundu.
Oyun izleyicilerden tam not alırken Belediye Başkanı Nurullah Cahan kültür ve sanat etkinliklerinin devam edeceğini belirtti.
Kültür ve sanatın marka şehirleri arasında olmak adına düzenlediği etkinlikleri ara vermeden sürdüren Uşak Belediyesince bu kapsamda Ahmet Yenilmez’in “Safahat” isimli oyunu Atatürk Kültür Merkezi’nde tiyatro severlerin beğenisine sunuldu. İki seansta gerçekleşen oyun yoğun ilgi gördü.
Uşak Belediyesi’nin kültürün ve sanatın yanında bir belediye olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Nurullah Cahan,”Bu kapsamda kentimize fayda sağlayacak ve beklentileri karşılayacak etkinlikler düzenlemekteyiz. Bugün sergilenen oyun son derece anlamlı olmakla beraber, İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un örnek yaşamını ve geçmişimizin mücadelesini bizlere tekrar gösterdi. Bu bakımdan izleyicilerimiz de sahnelenen oyundan etkilendiler. Biz ilimize gelen ve böylesine güzel bir oyun sergileyen Sanatçı Ahmet Yenilmez’e teşekkür ediyoruz” dedi.
Yapılan etkinliklere Uşak’ın ilgisinin yoğun olduğuna vurgu yapan Cahan, “Vatandaşlarımızın bütün organizasyonlarımıza verdiği değer yapılan işlerin kalitesini göstermektedir. 2015 yılı hedeflerimizde kültür ve sanat etkinlikleri yoğun bir şekilde yer almaktadır. Biz etkinliklerimizi vatandaşlarımızın beklentileri doğrultusunda hazırlıyoruz. Diğer taraftan ilimizin değerlerinin en iyi şekilde tanıtılması adına da çalışmalarımız devam ediyor. Özellikle ilimizin bağrından çıkan yerel sanatçılarımızı etkinliklerimizde daha fazla boy göstermesi adına destekliyoruz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uşak’ta Safahat’a Yoğun İlgi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN