’ta “Şefkatli Ellerde Umuda Yelken Aç" Projesi Başlatıldı

Giriş Tarihi: 26.3.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Uşak’ta “Şefkatli Ellerde Umuda Yelken Aç Projesi Başlatıldı
“Şefkatli Ellerde Umuda Yelken Aç Projesi” ile çocuk ve gençlerin suç ile suç ortamlarından uzaklaştırması hedefleniyor.
İl Emniyet Müdürlüğü, Çocuk Şube Müdürlüğü koordinesinde “Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı” ÇOGEP çerçevesinde hazırlanan ve Emniyet Genel Müdürlüğü Proje Değerlendirme Kurulu tarafından 02/03/2015 tarihinde onaylanarak yürürlüğe giren “Şefkatli Ellerde Umuda Yelken Aç Projesi” ile çocuk ve gençlerin, suç ile suç ortamlarından uzaklaştırma amacıyla güreş, judo ve tiyatro kursları ile sinema aktiviteleri planlanıyor. Ayrıca, proje kapsamına giren çocuk ve gençlerin tarih ve kültür bilincini geliştirmeye yönelik başta il merkezi ve ilçelerde bulunan tarihi ve turistik yerler olmak üzere, Çanakkale ve Bursa illerini kapsayan gezi programları da düzenlenecek.
Uşak İl Emniyet Müdürlüğü’nün bu projesi ile gençlerin suç ve suç ortamlarından uzaklaştırılarak, alternatif ilgi alanlarına yönlendirilmesi, topluma sağlıklı bireyler oalrak fayda sağlanması hedefleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uşak’ta “Şefkatli Ellerde Umuda Yelken Aç" Projesi Başlatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN