Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu Tiyatro Oyununda Para İle Bilet Alamadılar

Giriş Tarihi: 28.3.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Bu Tiyatro Oyununda Para İle Bilet Alamadılar
’ta sergilenen “2 si 1 Arada” isimli oyunu sergiledi. Biletlerin sadece kitap, boya kalemi ve resim defteri ile karşılığında alındığı ve alınan malzemelerin Ağrı ili Doğubeyazıt ilçesi Nuhun Gemisi İlköğretim Okulu’nda okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere gönderildiği örnek çalışma izleyenlerden ve Uşak halkından takdir kazandı.
Uşak Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında bir etkinliğe daha imza attı. Kentte iki perdede sergilenen 2 si 1 arada isimli tiyatro oyunu biletleri boya kalemi ve resim defteri karşılığında izleyicilere verilirken bu uygulama sosyal içeriği nedeniyle beğeni kazandı. Dünya Tiyatro Günü’ne de denk gelen oyunda sanatçılar Duygu Şen, Ruhi Sarı, Neslihan Yeldan ve Cemal Hünal Uşak Belediyesi’nin örnek çalışmasına destek verdiklerini belirttiler.
Uşak’ta kültür ve sanatta marka olmak adına çalışmalara tam gaz devam ettiklerini kaydeden Belediye Başkanu Nurullah Cahan, “Sanatın belediyesi olma yolunda dolu dolu programlar ile yolumuzda ilerliyoruz” dedi. Yapılan etkinliklere sosyal anlamda katkı sağlamak istediklerini aktaran Cahan, “Bugün sergilediğimiz tiyatro oyunu vatandaşlarımızın istediği kalitede bir oyundur. Oyunun sanatçıları ise ülkemizde tanınan rüştünü ispat etmiş oyunculardır. Biz böylesine güzel bir oyunu sergilerken doğuda bulunan kardeşlerimize katkı sağlamak istedik. Ağrı’da yaşayan ihtiyaç sahibi öğrencilerimize boya kalemi, resmi defteri ve kitap ulaştırmayı hedefledik. Bunu da tiyatro biletleri karşılığında vatandaşlarımızdan istedik. Bizlere gelen eşyaları hemen göndereceğiz” şeklinde konuştu.
Tiyatronun Dünya Tiyatrolar Günü ile aynı güne denk gelmesinin de güzel bir rastlantı olduğunu dile getiren Cahan, kentte tiyatroyu sevdirmek adına faaliyetlerin süreceğini belirtti.
“Uşak’ta sanat adına yıl boyunca beklenileni vereceğiz” ifadesini kullanan Cahan şunları kaydetti: “Uşak’ta son aylarda yaptığımız etkinlikler vatandaşlarımızın takdirini kazanmaktadır. Biz ilimizde her kesimden herkesin beğeneceği faaliyetlere imza atmak istiyoruz. Bu nedenle etkinlik takvimimizi hazırlarken ince eleyip sık dokuyoruz. Sanatın her dalının ilimizde olmasını hedefliyoruz. Bunları yaparken yerel sanatçılarımızı da destekliyoruz. Kısacası sanat adına ilimizde güzel çalışmalar sürecek”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu Tiyatro Oyununda Para İle Bilet Alamadılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN