Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni Huzurevi Binası Yıl Sonunda Tamamlanacak

Giriş Tarihi: 6.4.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 01:07
Yeni Uşak Huzurevi Binası Yıl Sonunda Tamamlanacak
AK Parti İl Başkanı Basri Yıldırım, 200 kişilik yeni huzurevinin 2015 yılı içinde tamamlanacağını ve huzurevi sakinlerinin daha modern bir binada hizmet alacaklarını söyledi.
AK Parti Hükümeti’nin eğitim ve sağlıkta yaptığı yatırımların, sosyal hizmet alanında da sürdüğünü kaydeden Basri Yıldırım, “Yaşlılarımız bizim başımızın tacıdır ve hizmetlerde hep en iyiyi hak ediyorlar. Hükümetimiz ilimize yeni bir huzurevi yapımı için destek verdi ve inşallah bu yılın sonu itibariyle kullanıma sunulacak” dedi.
Uşak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü şemsiyesi altında yer alan Uşak Huzurevi binası yenileniyor. Mevcut huzurevinin bulunduğu alanda inşaat aşamasında olan proje, Kasım 2015’te tamamlanacak. 2 bloktan oluşan yeni Uşak Huzurevi, 98 odadan oluşacak ve 200 kişilik kapasiteyle hizmet verecek. Ayrıca proje kapsamında tek katlı 7 blok daha yapılacak ve burada 4 ila 6 yaşlı vatandaş kalabilecek. Yeni huzurevinde yaşlıların sosyalleşmelerini sağlamak için; yürüyüş alanları, hobi bahçeleri, resim, seramik, el işleri gibi faaliyetlerini gerçekleştirebilecekleri hobi atölyeleri olacak. Mevcut huzurevi binası ise inşaat tamamlandıktan sonra yıkılacak ve bu alanda da yaşam alanları oluşturulacak. Projenin yaklaşık 13 milyon 250 bin TL’ye mal olacağını ifade eden AK Parti Uşak İl Başkanı Basri Yıldırım, ihaleyi alan şirketin projeyi zamanından önce bitirmeyi hedeflediğini dile getirdi. AK Parti Hükümeti’nin eğitim ve sağlık gibi temel hizmetlerin yanı sıra, sosyal bazlı çalışmalara önem verdiğini belirten Basri Yıldırım, “Hükümetimiz ilimizde büyük yatırımların önünü açmıştır. Eğitimden spora, sağlıktan güvenliğe kadar bir çok alanda önemli projeler hayata geçirildi. Yaşlılarımızın daha konforlu bir mekanda hizmet almalarına da önem verdik ve huzurevi binasının yenilenmesi için ilgili bakanlıklardan gerekli desteği aldık. Aralık 2015 itibariyle şantiye sahası oluşturulan yeni Uşak Huzurevi Projesi, beklenenden hızlı ilerliyor ve Kasım 2015’te yaşlılarımızın yeni mekanda hizmet almaya başlaması hedefleniyor” dedi.
MEVCUT BİNA İHTİYACA YANIT VERMİYORDU
Şu anda kullanımda olan huzurevi binasının ihtiyaca tam anlamıyla yanıt veremediğini dile getiren Basri Yıldırım, şöyle söyledi: “Hizmetlerde en önem verdiğimiz unsur, sürdürülebilirliktir. Bu noktada mevcut huzurevi binamız, yaşlılarımız talep ve beklentilerine tam olarak yanıt vermiyordu. Mevcut binamız, inşaat bittikten sonra yıkılacak ve yeşil alan haline gelecek. Yaşlılarımız, günlük yaşamlarını daha elverişli bir ortamda geçirecekler”
Basri Yıldırım, yaşlıların her zaman hatırlanması gerektiğini ve bu noktada teşkilat mensuplarıyla sık sık huzurevi ve diğer sosyal hizmet kurumlarına yönelik ziyaretleri gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni Uşak Huzurevi Binası Yıl Sonunda Tamamlanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN