2ta ‘Bilinçli Anneler’ Sertifikalarını Aldılar

Giriş Tarihi: 18.5.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 17:10
Uşak2ta ‘Bilinçli Anneler’ Sertifikalarını Aldılar
Medical Park Hastanesinin "Sağlıklı Anneler Mutlu Bebekler’’ sloganıyla başlattığı Mutlu Gebelik Okulu tamamlayan anneler sertifikalarını aldılar.
Anne adaylarının, kaygılardan uzak mutlu bir hamilelik ve sağlıklı bir doğum dönemi geçirmesi hedeflenerek düzenlenen Medical Park Mutlu Gebelik Okulu 6 hafta sürdü ve katılımcılar sertifikalarını aldılar. 6 hafta süren kurs da Gebelik sürecinin sağlıklı geçirilebilmesi için neler yapılacağının anlatıldı, gebelik evreleri, gebelikte vücut değişiklikleri, gebelikte kaçınılması gereken kurallar ve bebek bakımıyla ilgili ilk bilgiler verilirken, doğum sancıları sırasında kullanılacak temel teknikler, doğum sonrası bakım, emzirme pozisyonları, bebeğin ağlama nedenleri, gaz çıkarma nedenleri anlatıldı. Kurs süresince anne adaylarının çok merak ettiği ağrısız (epidural) doğum, normal doğum, sezer yan doğum ile ilgili pek çok soru yanıtlandı. Kurs da ayrıca anne adaylarına, rahat bir doğum için yapılacak egzersizler fizik tedavi uzmanı tarafından anlatılarak, uygulamalı olarak fizyoterapistler tarafından gösterildi.
Mutlu Gebelik Okuluna katılan anne adaylarına sertifikaları Genel Müdür Göksel Ensari, Başhekim Uzm. Dr. Musa Ersoy, Kadın Hastalıkları Uzmanı Op. Dr.Neşe Korkmazer, Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Banu Çırpıcı, Başhemşire Emine Kargı tarafından verildi.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Göksel Ensari, sağlıklı bir nesil için bilinçli annelerin çoğalması gerektiğini ifade ederek; ‘’Her kesimden insanın gönül rahatlığı ile gelip ücretsiz olarak yararlanabileceği bu eğitimi halkımızın hizmetine sunmanın heyecanını hep beraber yaşadık. Özellikle katılımcı anne adaylarımızın heyecanı ve ilgisi bizleri oldukça memnun etti. Şu unutulmamalı ki gelecek kuşakların fiziksel ve zihinsel açıdan daha sağlıklı bireyler olarak dünyaya gelmeleri, gebelik döneminde bilinçli ve bilgili anne-babalar sayesinde olacaktır” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uşak2ta ‘Bilinçli Anneler’ Sertifikalarını Aldılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN