Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’a 35 Milyon TL’lik Yatırım

Giriş Tarihi: 11.6.2015 21:08 Güncelleme Tarihi: 11.6.2015 22:41
Uşak’a 35 Milyon TL’lik Yatırım
Belediye Başkanı Nurullah Cahan ’a Dokuzsele Deresi Islah Projesiyle yaklaşık 35 milyon TL’lik yatırım geleceğini dile getirdi. Başkan Cahan,”Projemiz son hızıyla devam etmekle birlikte belirmeye başlayan silüetiyle güzel bir proje olacağının ipuçlarını veriyor” ifadesini kullandı.
Uşak Belediyesi’nin kentin ufkunu ve imajını değiştirecek projelerinden birisi olan Dokuzsele Deresi Islah projesi son hızıyla devam ediyor. Proje kapsamında Çokkozlar mevkisinde geçiş köprüsü kurulmakla birlikte Devlet Hastanesi civarından da ekipler yoğun bir mesai harcıyor. Diğer yandan sürekli suyun akmasına sağlayacak sistem üzerinde de çalışmalar sürüyor. 2016 yılında bitirilmesi düşünülen projede toplam maliyet ise yaklaşık 35 milyon TL olacak.Uşak’ta mini bir Porsuk Çayı’nın yakın zamanda kazanılacağını ifade eden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, projenin revize edilmiş haliyle istedikleri düzeyde ilerlediğini kaydetti.
Kendilerinin de çalışmaları yakından takip ettiğini söyleyen Cahan, “Bugün projemizi yerinde incelemek için çalışmaların yapıldığı alana geldik. Olumsuz hava koşullarına rağmen projemizin son hızı ile devam ettiğine şahit olduk. İnşaat çalışmalarını yürüten firma bizim beklentilerimizi karşılayan bir çalışma sergiliyor. Bugün yeni yüzü ile ortaya çıkmaya başlayan projemizi gördükten sonra yakın bir gelecekte kentimizin sahip olacağı güzellikler için yeniden heyecan duyduk. Deremiz için ihaleyi alan müteahhit firma üç koldan çalışma yapıyor. Bir yandan Çokkozlar mevkisinde diğer yandan hastane civarında sürüyor. Öte yandan derenin sürekli akar bir durumda olması ve su tutması için çalışmalarımız ilerliyor. İlimizde 450 milyon TL’lik Kentsekl Dönüşüm Projesi’nin akabinde 35 milyon TL’lik bir yatırımın olması bizleri mutlu ediyor” dedi.
Projeyi ilk halinden çıkartarak revize etmenin isabetli olduğunu tekrar gördüklerini dile getiren Cahan, çalışmaların bitmesiyle projenin Türkiye’de örnek olacağına dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uşak’a 35 Milyon TL’lik Yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN