Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’ın Çevre Yolları Hızla Yapılıyor

Giriş Tarihi: 24.6.2015 23:38 Güncelleme Tarihi: 25.6.2015 07:04
Uşak’ın Çevre Yolları Hızla Yapılıyor
Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Yapılan çalışmalar ile ilimizin trafik sorununu bitireceğiz ve kentimizin bir ucundan diğer ucuna gitmek daha kolay olacak” dedi.
Kentin birçok noktasında süren çalışmaları denetleyen Başkan Cahan son olarak Yavuz Sultan Selim Caddesi ve Çivril Caddesi mevkiinde süren güney çevre yolu kavşak bağlantı çalışmalarını yerinde inceledi. Burada yaptığı açıklamada ise çevre yolları ile şehrin trafik sorunlarının biteceğini müjdeledi. Uşak’ta sıkışan trafiğini güney ve kuzey çevre yolları ile rahatlayacağını anlatan Cahan, “Kentin farklı mahallelerinin birbirine kolayca ulaşabilmesini de şehir içi çevre yollarımız ile sağlayacağız” dedi.
Çevre yolları ile ilgili tüm aşamaları titizlikle takip ettiklerini aktaran Cahan, “Uşak’ın yaşanabilir bir kent olması için projelerimize can veriyoruz. İlimizin en iyi yerlere gelebilmesi içinse trafik sorununu azaltmak geliyor. Kurulduğundan bu yana bir cadde üzerinde gelişimini sürdüren kentimiz zamanla şehrin trafiğini kaldıramayan bir hale geldi. Biz bu durumun aşılmasında merhem etkisi gösterecek olan çevre yollarını önemli buluyoruz. Çevre yollarının bir an önce bitirilmesi için gerek bürokratik çalışmalar, gerekse saha çalışmaların da bizzat bulunuyoruz” diye konuştu.
Yollar konusunda bir yıl içinde yapılan işler hakkında da bilgi veren Cahan, kamulaştırmalarda kimsenin istemi dışında bir işlem yapılmadığını vurguladı. Özellikle kamulaştırma konusunda pozitif bir çalışma sergilediklerini ifade eden Cahan şöyle devam etti: “Çevre yolu üzerinde kişilere ait taşınmazlar söz konusuydu. Bu taşınmazların kamulaştırma işlemi esnasında herkesin gönlünün olmasını istedik. Bu nedenle öncelikle kuzey çevre yolunda yaptığımız yıkımları düğün dernek havasında gerçekleştirdik. Bunun yanında güney çevre yolunun birbirine bağlanmasında engel teşkil eden Yavuz Sultan Selim Caddesi üzerindeki evin yıkımında da aynı şekilde çalıştık. Şimdi kuzey ve güney çevre yolunda süreç tüm hızı ile devam ediyor. Biz bu süreci en güzel şekilde sonlandıracağız”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uşak’ın Çevre Yolları Hızla Yapılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN