Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kemalöz Pazar Yeri Yıl Sonuna Tamamlanıyor

Giriş Tarihi: 26.6.2015 23:48 Güncelleme Tarihi: 26.6.2015 23:50
Kemalöz Pazar Yeri Yıl Sonuna Tamamlanıyor
Belediye Başkanı Nurullah Cahan kentte yapımı devam eden Kemalöz Mahallesi Pazar Yeri’nde çalışmaların olumlu yönde seyir ettiğini kaydetti. Başkan Cahan, “Yeni pazar yerimizi bu yıl içinde bitireceğiz ve son derece modern bir alanı halkımıza hediye edeceğiz” şeklinde konuştu.
Belediyesi kentteki pazar yerlerinin modernizasyonu, yenilenmesi ve ihtiyaç hissedilen yerlerde yeni pazar yerlerinin yapılması konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Kemalöz Mahallesi’nde pazar yerinin yapımı devam ederken, Fatih Mahallesi için planlanan yeni pazar yerinin çalışmaları da sürüyor ve saha çalışmaları kısa süre içinde başlayacak. Öte yandan mevcut pazar yerleri ise uzun vadede yenilenerek Uşak halkının hizmetine sunulacak.
Belediye yönetimi olarak pazar yeri çalışmalarının her aşamasını takip ettiklerini anlatan Cahan, “Belediyemiz ilimizde pazar yerleri konusunda istenilen düzeyde bir çalışma yapmaktadır. Bazı mahallelerimize mevcut alanların çok uzak olması ve yakınlarında pazar yeri kurulamaması nedeniyle yeni pazar yeri çalışmalarımız devam ederken, mevcut pazar yerlerinin yenilenmesi için de proje çalışmalarımız sürüyor. Göreve başlar başlamaz ele aldığımız projelerimizden birisi olan Kemalöz Mahallesi Pazar Yeri konusunda da oldukça iyi bir yere geldik. Hergün silueti giderek daha çok ortaya çıkan pazar yerimiz 2015 yılı içinde vatandaşlarımızın alışveriş yapacağı bir duruma gelecek. 10 bin metrekarede hizmet verecek olan pazar yerimizin biz de her aşamasını takip ediyoruz” ifadesini kullandı.
Uşak’ın yeni pazar yerleriyle Türkiye’nin en modern alanlarına sahip olacağını aktaran Cahan, bu konuda şehrin en şanslı kentlerden birisi olacağını iletti.
Mevcutlar yenilenecek
Uşak’ın bütün pazar yerlerinin gıpta ile bakılacak güzellikte ve nitelikte özellikte olması için çaba verdiklerini dile getiren Cahan, bu konuda başarıya ulaşacaklarını anlattı. Cahan, “Kentimizde yeni pazar yerlerimizin yanında vatandaşlarımızın kullandığı pazar yerlerimizi de yenilemek istiyoruz. Bu konuda da çalışmalarımız devam ediyor. Cuma pazarımızda da yüksek gerilim hatlarının şehir dışına taşımasından sonra modern bir pazar yeri için kolları sıvayacağız. Pazar yerleri çalışmalarının sonuncusunu ise Çarşamba Pazarı’nın olduğu alanda yapmayı planlıyoruz”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kemalöz Pazar Yeri Yıl Sonuna Tamamlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN