AK Parti İl Teşkilatı, Sahura Kadar Basınla Toplantı Yaptı

Giriş Tarihi: 3.7.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 17:42
AK Parti Uşak İl Teşkilatı, Sahura Kadar Basınla Toplantı Yaptı
AK Parti İl Başkanlığı’nın gazetecilerle her yıl yaptığı geleneksel sahurlu basın buluşmasını gerçekleştirdi.
Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve Milletvekili Mehmet Altay, parti içinde herhangi bir küskünlüğün olmadığını söyledi. Nurullah Cahan, “Makamlardaki kişilerin arasında fitne çıkarmaya çalışan gruplar, bu tip söylemleri zihin bulandırmak için ortaya atıyor” dedi. Milletvekili Mehmet Altay, “Aramızda hiçbir sıkıntı yok ve sıkıntının olmadığını ispat et diyorlar. Yok ve olmayan bir şeyin ispatını nasıl yapabiliriz” ifadesini kullandı.
Gazetecilerle sahurlu basın toplantısında buluşan AK Parti Uşak İl Başkanı Basri Yıldırım, Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Milletvekili Mehmet Altay, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, Merkez İlçe Başkanı Turgay Eser, İl Kadın Kolları Başkanı İlknur Ertuğrul ve parti yöneticileri 7 Haziran seçimi sonuçlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. AK Parti İl Başkanı Basri Yıldırım, seçim sonuçlarının milletin takdiri olduğunu belirterek, “Yoğun bir seçim dönemi geçirdik ve Uşak’ta birinci olmamıza rağmen hala eksiklerimiz olduğunu düşünüyoruz. Bu noktada gerekli değerlendirmeleri yaptık ve uğradığımız oy kaybının nasıl telafi edileceğini görüştük. Hiçbir siyasi parti çıkan sonuçtan dolayı milletine küsmemelidir ve telafi noktasında üzerine ne düşüyorsa yapmalıdır” dedi. Partisinin hizmeti gaye edinerek çalıştığını dile getiren Basri Yıldırım, “AK Parti olarak bizim anlayışımız milletimizin huzur ve refahıdır. Halkımız neyi söylediyse algılayan ve halkımızın çıkarları noktasında hareket eden bir partiyiz. Halkımız bize seçimlerde bir mesaj vermiştir. Bu mesajı en tepeden en alta kadar çok iyi algıladık. Çalışmalarımızı daha çok artırarak halkımıza kendimizi daha çok anlatarak zamanımızı değerlendiriyoruz. Şimdi yeni seçimler için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Ak Parti ülkemizin en güçlü ve en diri partisidir. Şuanda sayısal veriler belki Ak Partiden yana değilse bile, biz sokakta bunu hissediyoruz. Bu yüzden hiçbir zaman moralimizi bozmadık bozmayacağız. Halkımızla daha yakın, daha omuz omuza olmak için her fırsatı kollayacağız” diye konuştu.
“BİRBİRİMİZE KÜSME GİBİ BİR LÜKSÜMÜZ OLAMAZ”
AK Parti İl Başkanı Basri Yıldırım’ın seçim değerlendirmesinin ardından Milletvekili Mehmet Altay ve Belediye Başkanı Nurullah Cahan, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, “Milletvekili ve belediye başkanının küs olduğuna dair söylemler ortaya atılıyor?” sorusuna cevap veren Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Biz belediye başkanlığı görevini icra ediyoruz ve herkesin yapacağı iş belli. Kişisel düşünceleri bahane ederek bir birimize küsme gibi lüksümüz yok. Çünkü belli bir makama gelenler küsme lüksüne sahip değildir. Makamlardaki kişilerin arasında fitne çıkarmaya çalışan gruplar, bu tip söylemleri zihin bulandırmak için ortaya atıyor. Milletvekillimizle bugüne kadar hiçbir sıkıntımız olmadı ve önümüzdeki dönemde de birlik olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu. Uşak Milletvekili Mehmet Altay da, parti içinde her hangi bir küskünlüğün bulunmadığını ifade ederek, “Bizler memleketimizi temsil ediyoruz. Bu noktada devlet erkanı bize neyi uygun görüyorsa yapmamız gerekiyor. Belediye Başkanı ile hiçbir sıkıntımız olmadığını herkes görebilir. Aramızda hiçbir sıkıntı yok ve sıkıntının olmadığını ispat et diyorlar. Yok ve olmayan bir şeyin ispatını nasıl yapabiliriz. Her gün telefonlaşıyoruz ve konuşuyoruz. Biz sorumluluklarımızla hareket ediyoruz ve bunun herkesle aynı devam etmesi lazım. Yapılan spekülasyonlara çok fazla fırsat vermemek lazım” şeklinde konuştu.
Öte yandan Uşak İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, Merkez İlçe Başkanı Turgay Eser ve İl Kadın Kolları Başkanı İlknur Ertuğrul da seçim sonuçlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Toplantı sahurun ardından sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Uşak İl Teşkilatı, Sahura Kadar Basınla Toplantı Yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN