Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP Heyeti Tuvaletsiz Okulda

Giriş Tarihi: 12.3.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
(İHA) – Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) bir heyet, Van’ın Başkale ilçesine bağlı İran sınırındaki Tandoğan Mahallesi’nde tuvaleti olmayan okulda incelemelerde bulundu.
İstanbul Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz tarafından gönderilen belediyesi meclis üyeleri Yücel Süslü ve Önder Turmuş, CHP Van İl Başkanı Celal Şen ve İpekyolu İlçe Başkanı Mehmet Kurukçu ile birlikte ilçeye geldi. İlk olarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengizhan Öztürk’ü makamında ziyaret ederek okulla ilgili bilgi alan CHP heyeti, daha sonra Müdür Öztürk ile birlikte Tandoğan Mahallesi’ne gitti. Yapılan incelemelerin ardından bir açıklama yapan CHP Van İl Başkanı Celal Şen, okul diye çocukların eğitim gördüğü yerin tamamen harabe ve kullanılamaz durumda olduğunu belirterek, “Okulda sadece tuvalet sorunu yok, çünkü ortada okul yok. Bu çağda bu kabul edilemez bir durumdur. Çocuklar harabe bir sınıfın içinde eğitim görüyor. Duvarlar yıkık, öğretmenlerin kalabileceği bir lojman yok. Okulda su yok, okul demeye bin şahit ister” dedi.
Kartal Belediyesi Meclis üyesi Önder Turmuş ise Belediye Başkanı Altınok Öz tarafından görevlendirdiklerini ve okulun tuvalet sorunu için geldiklerini belirtti. Turmuş, “Amacımız çocuklar için bir tuvalet yapmaktı. Fakat yaptığımız incelemelerde gördük ki sorun okul binasının tamamında var. Eski bir bina ve kullanılamaz durumda. Çocuklara yazık, böyle bir ortamda eğitim görüyorlar. İstanbul Kartal Belediye Başkanımızla görüştük. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Cengizhan Öztürk’e ve burada yaşayan vatandaşlarımıza söz veriyoruz. Belediye başkanlığımızın giderlerini karşılayacağı modern bir okul yapacağız” diye konuştu.
Partililer okulda incelemelerini bitirdikten sonra ilçeden ayrıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP Heyeti Tuvaletsiz Okulda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN