Milli Güreşçi Rıza Kayaalp, Zanzibar’da kurban eti dağıtıp çocuklarla eğlendi

Milli Güreşçi Rıza Kayaalp, Zanzibar’da kurban eti dağıtıp çocuklarla eğlendi
13.09.2016 | 10:02

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Afrika’da 158 bin hisse kurban keserek etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Tanzanya’da kesilen kurban etlerini TDV gönüllüsü Milli Güreşçi Rıza Kayaalp dağıttı.

Türkiye Diyanet Vakfı, her Kurban bayramında olduğu gibi bu Kurban bayramında da ihtiyaç sahibi insanların yanında oldu. Vakıf, 130 ülkenin 530 farklı bölgesinde kuran keserek etlerini ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Afrika'da da 158 bin hisse kurban keserek etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.
"Savaşlar olmasın, çocuklar ağlamasın"
Milli Güreşçi Dünya Şampiyonu ve Rio Olimpiyatları ikincisi Milli Güreşçi Rıza Kayaalp'de Tanzanya'nın Zanzibar özerk bölgesinde kesilen kurban etlerini ihtiyaç sahiplerine dağıttı. Gördükleri çocuklara da çikolata, şeker, balon dağıtan 130 Kiloda Dünya Şampiyonu Kayaalp, çocuklarla birlikte eğlenerek onların bayram sevincine ortak oldu.
Milli Güreşçi Kayaalp, bayram şenlik havasında geçtiğini belirterek, "Çocukların bayramlarda sevindirilmesi gerekiyor. Burada da küçük bir şeyle bile çocuklar mutlu olabiliyor. Gözlerindeki gülümsemeyi gördük, buda bizi mutlu ediyor. Bütün dünyada bütün çocukların ağlamadan, güzel bir bayram geçirmesini diliyorum. Savaşlar olmasın, çocuklar ağlamasın, bayramlar bayram gibi geçsin istiyoruz. Bütün dileğimiz bu dünya için. İnşallah bu çocukların yüzü bundan sonra da ülkemiz sayesinde gülmeye devam edecektir. Çocuklarla birlikte çocuk olduk. Onlarla oynadık, eğlendik. Bunlardan çok mutlu oldular. Onları kısa bir süre de olsa mutlu etmek çok güzel bir duygu" dedi.
TDV'den Afrika'ya 158 bin hisse kurban eti
TDV Kurumsal İletişim Müdürü Kerim Küçüksarı, Afrika'da 158 bin hisse kurban kesildiğini belirterek, " Şuanda Tanzanya'nın Zanzibar özerg bölgesinde kestiğimiz kurban etini kapı kapı gezerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Burada fakirlik ciddi manada yüksek boyutlarda olduğunu, insanların et yemediğini burada çok sıkıntılar çektiğini iletiyor buradaki yetkililer bize. Biz de elimizden geldiği kadar yardımları daha fazla kişiye ulaştırmaya gayret ediyoruz. Şuanda milletimizin vermiş olduğu emanetleri kapı kapı dolaşarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya çalışıyoruz. Tanzanya genelinde 10 bin 500 hisse kurban kestik, bu kurbanlar dağıtılıyor. Afrika genelinde 158 bin hisse kurbanı keserek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Vakfımız 130 ülkenin 530 farklı bölgesini kurbanları keserek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. Halen bu çalışmalar devam ediyor. Ayrıca ülkemizde 215 farklı noktada kurban kesilerek etleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor" diye konuştu.
SON DAKİKA