Tanzanya'da feribot faciası: 44 ölü, 200 kayıp!

Tanzanya'da feribot faciası: 44 ölü, 200 kayıp!
21.09.2018 | 10:19

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

Tanzanya'daki Victoria Gölü'nde dün feribotun alabora olarak batması sonucu 44 kişi hayatını kaybetti, 37 kişi kurtarıldı. 200 kişinin ise kayıp olduğu belirtildi.

Tanzanya'da bulunun Afrika'nın en büyük gölü Victoria'da bulunan Ukara adasına giden bir feribotun dün alabora olarak batması sonucu 44 kişi hayatını kaybetti. 37 kişi kurtarılırken, 200 kişinin ise boğulmuş olmasından endişe ediliyor. Yerel bir yetkili, "Uganda ve Kenya'ya kadar uzanan büyük gölün güneydoğusunda bulunan Ukara adası yakınlarında içinde 100'den fazla yolcu bulunan feribot alabora oldu ve battı" dedi.

Bölge valisi John Mongella da, "44 kişi hayatını kaybetti, kurtarılan 37 kişinin bir kısmı ise çok kötü bir durumda" açıklamasını yaptı.
Tanzanya'nın Elektrik, Mekanik ve Hizmetler Dairesi'nden yapılan açıklamada, feribotta kaç yolcu olduğunun bilinmediği bildirildi. Feribotun, mısır ve çimento çuvalları dahil olmak üzere kargo taşıdığı da belirtildi. Feribotun neden alabora olduğu henüz belli değilken, aşırı yüklenme sonucu böyle bir kazanın yaşanmış olabileceği düşünülüyor.

SON DAKİKA