Gazeteci Sevil Nuriyeva A Haber'de konuştu: Türkiye'nin desteği Azerbaycan için büyük güç | Video

Gazeteci Sevil Nuriyeva A Haber'de konuştu: Türkiye'nin desteği Azerbaycan için büyük güç | Video
27.09.2020 | 23:23

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

Ermenistan'ın alçak saldırıları sonrası Azerbaycan gereken cevabı verdi ve işgal altındaki topraklarının bir kısmını kurtardı. Star gazetesi yazarı Sevil Nuriyeva, A Haber canlı yayınında Ermenistan'ın saldırılarını ve Türkiye-Azerbaycan ilişkilerini anlattı. Ermenistan'ın Batı'dan destek aldığını belirten Nuriyeva, "Türkiye'nin Azerbaycan'a haklı davasında destek vermesi Azerbaycan'ın elini güçlendiriyor" ifadelerini kullandı.

Ermenistan'ın alçak saldırıları sonrası Azerbaycan gereken cevabı verdi ve işgal altındaki topraklarının bir kısmını kurtardı. Star gazetesi yazarı Sevil Nuriyeva, A Haber canlı yayınında Ermenistan'ın saldırılarını ve Türkiye-Azerbaycan ilişkilerini anlattı.

AVRUPA'NIN TUTUMUNDAN DOLAYI PERVASIZLAŞIYORLAR
Ermenistan'ın gücünün Azerbaycan ile kıyaslanamayacağını belirten Nuriyeva, "Bugün bakıldığı AGİT'ten AB Güvenlik Konseyi'nden, NATO'dan bile gelen beyanlara bakıldığında taraflara itidal çağrısında bulunuluyor. Taraflar deniliyor. Bir tarafta işgalci bir devlet var, bir tarafta da işgale maruz kalan bir devlet var. İşgalciyi ve işgale uğrayanı aynı teraziye koymak adil değildir. Geldiğimiz noktada Ermenistan'ı bu kadar pervasız olması, cesaret alması bu tutumdan dolayıdır." şeklinde konuştu.

"TÜRKİYE'NİN DESTEĞİ AZERBAYCAN İÇİN BÜYÜK GÜÇ"
Azerbaycan'ın iç hazırlığına, halkın ve hatta muhalefetin desteğine değinen Sevil Nuriyeva, "Artı olarak Türkiye faktörü çok önemli. Türkiye'nin fiili desteği Azerbaycan için bir güç" dedi.

Kelbecer işgal dönemini aktaran Nuriyeva, "Hatırlarsanız Kelbecer'in işgali döneminde Azerbaycan Türkiye'den helikopter verilememişti. Verilmemiş değil, verilememişti çünkü yoktu. Dolayısıyla bugüne baktığımızda milli teknoloji ile zirveye gelen güçlü Türkiye'nin, İHA'sı ile SİHA'sı ile güç gösterebilecek Türkiye'nin, sahada ve masada güçlü olan Türkiye'nin Azerbaycan'ın haklı davasına adilce destek vermesi Azerbaycan'ın elini daha fazla güçlendirdi." ifadelerine yer verdi.

SON DAKİKA