Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sürpriz yardım telefonu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sürpriz yardım telefonu
17.01.2020 | 09:28

Elazığ'ın Olgunlar Mahallesi İshak Sunguroğlu Caddesinde yaşayan Rıfat Sis (36) ve Azine Sis'in (32), tek çocuğu olan 6 yaşındaki Taha Kemal Sis, beynindeki tümör nedeniyle sol gözünün görme özelliğini kaybetti. Maddi durumu iyi olmayan aileyi telefonla arayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Taha ile ilgili bilgi aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, talihsiz çocuğun tedavisi için gerekli girişimlerin yapılacağını ifade etti.

TEK GÖZÜNÜ KAYBEDEN KEMAL'E, BAŞKAN ERDOĞAN'DAN YARDIM ELİ

Elazığ'da yaşayan 6 yaşındaki Taha Kemal, beyin tümörü rahatsızlığı nedeniyle tek gözünü kaybetmişti. Maddi durum yetersizliğiyle tedavi olamayan Taha Kemal'in ailesi, Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüştü. Taha Kemal'in son durumuyla ilgili bilgi alan Başkan Erdoğan tedavi için gereken her şeyin yapılacağını, A Haber aracılığıyla belirtti.

"ÖNCE ALLAH'A, SONRA CUMHURBAŞKANIMIZA GÜVENİYORUZ"

Yaklaşık 6 gün önce beyin tümörü teşhisi koyulan Taha Kemal'in ailesi, maddi durum yetersizliği ile çocuklarını tedavi ettiremediklerini A Haber'e anlatmıştı. Duruma seyirci kalmayan Başkan Erdoğan, anne Azine Sis'i arayıp bilgi alarak, hastane yetkililerine talimat verdi.

Anne Azine Sis; "Sayın Cumhurbaşkanımız Taha Kemal için elinden geleni yapacağını söyledi. Arkamızda olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanımız elini uzattı bizi sahipsiz bırakmadı, çocuğum kurtarılacak inşallah, önce Allah'a sonra ona güveniyoruz. Yarın saat 10:00'da İstanbul'da olacağız. Hepinizden Allah razı olsun." ifadelerini kullandı.

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

BİZE ULAŞIN