Saadet Partisinde büyük çatlak... SP Kars 1. sıra milletvekili adayı istifa ederek AK Parti’ye katıldı

Saadet Partisinde büyük çatlak... SP Kars 1. sıra milletvekili adayı istifa ederek AK Parti’ye katıldı
18.06.2018 | 15:53

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

Saadet Partisi (SP) 1. sıra Milletvekili adayı Sezgin Yıldız, partisinden istifa ederek AK Parti saflarına katıldı.

SP 1. sıra Milletvekili adayı Yıldız, Kağızman İlçe Başkanı ve 4 yönetim kurulu üyesi ile 24'e yakın partilinin istifa etmesi Kars'ta seçime 1 hafta kala şok etkisi yaşattı. Yıldız'ın rozetini Bakan Ahmet Arslan, taktı. AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezinde düzenlenen törenle Saadet Partisi Kars 1. sıra milletvekili Sezgin Yıldız, Kağızman İlçe Başkanı Mustafa Karataş, 4 yönetim kurulu üyesi ve 24 partilinin rozetleri takıldı.


SP'nin aldığı oylarının Cumhuriyet Halk Partisine gitmesine gönlünün razı olmayacağını ifade eden Sezgin Yıldız, "Milli görüş harekatı, CHP'nin zulmüne uğramış, CHP'den dolayı başına gelmeyen kalmamış bir Milli görüşten bahsediyoruz. İlk etaptan beri sindiremediğim, ancak sahada da fark etmiş olduğum şeyler vardı. Muhafazakar kesimin, Milli görüşe, şahsımıza güvenerek oy vermesi ve alacağımız oyların ittifakta en fazla oy alacak olan CHP'ye geçmesini de sindiremedim. Bundan dolayı istifa ettim" dedi.


Daha sonra söz alan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "27 Şubatları unutmayacağımız. 28 Nisanları unutmayacağız. Bu kutlu dava uğruna AK Parti, bırak bu millete hizmet ederken, önce parti kapatma yoluyla bu davanın yolunu kesmeye çalışanlar onu beceremeyince Gezi olaylarıyla 17-25 Aralık olaylarıyla, en son 15 Temmuz darbe girişimi olaylarıyla bu kutlu yürüyüşü durdurmak isteyenleri unutmayacağımız. Ve bugün de algı operasyonu oluşturarak, bu ülkenin ekonomisi ile ilgili kötü algı oluşturmak adına oyun kuranları, oyun oynayanları, onlara maşa olanları unutmadık. Unutmayacağız. Elbette ki bunu sadece AK Parti kadroları değil, bunu sadece Milliyetçi Hareket Partisi kadroları değil, Bunu Büyük Birlik Partisi kadroları değil, milletimiz unutmuyor, milletimiz unutmayacak" dedi.

SON DAKİKA