Yabancı öğrenciler de darbe karşıtı demokrasi nöbetine destek verdi!

Yabancı öğrenciler de darbe karşıtı demokrasi nöbetine destek verdi!
22.07.2016 | 10:35

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı mensubu uluslararası öğrenciler Kızlay’da demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara destek verdi.

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı mensubu uluslararası öğrenciler, 15 Temmuz'da FETÖ mensuplarınca gerçekleştirilen darbe girişimine engel olmak için sokaklara çıkan ve günledir meydanlarda demokrasi nöbeti turan Ankaralılarla bir araya geldi. Türk bayraklarıyla birlikte kendi ülkelerinin bayraklarını da taşıyan öğrenciler, Kızılay Meydanı'na kurulan sahneye çıkarak, demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara destek veren bildirilerini okudu.
Uluslararası öğrencileri temsilen konuşma yapan Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı mensubu Kırgızistanlı bir öğrenci, "Bizler Kırgızistan, Kazakistan, Gana, Kosova, Pakistan, Somali, Azerbaycan, Sierra Leone, Kamerun, Yemen, Etiyopya, Tanzanya, Burkina Faso ve daha birçok farklı ülkeden gelerek Türkiye'de burslu olarak öğrenim gören uluslararası öğrencileriz. 15 Temmuz gecesi Fetullahçı Terör Örgütü Türkiye Cumhuriyeti devletini ele geçirmek için darbe teşebbüsünde bulunmuştur. Ankara ve diğer şehirlerde savaş uçakları ve tanklar dolaşmış ve sivil halkın üzerine ateş açılmış ve bunun sonucunda 240 Türk vatandaşı şehit olmuştur. Bu darbe girişimi başarılı olsaydı, binlerce masum insan hayatını kaybetmiş, demokrasi ve özgürlükler ortadan kaldırılmış ve Fetullah Gülen'e bağlı askeri bir diktatörlük kurulmuş olacaktı" şeklinde konuştu.
SON DAKİKA