Antalya'da polisin 'dur' ihtarına uymadı, ateş edip kaçan şahıs böyle yakalandı | Video

Antalya'da polisin 'dur' ihtarına uymadı, ateş edip kaçan şahıs böyle yakalandı | Video
26.02.2021 | 16:03

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

Antalya'da dolandırıcılık suçundan çok sayıda kaydı bulunan M.K (33), kendisini durdurmak isteyen polisin 'dur' ihtarına uymayıp otomobille kaçmaya başladı. Yanında H.H.E (26) adlı kadın akrabası bulunan M.K., kendisini takip eden polislere pompalı tüfek ile ateş etti. Şüpheli, yaklaşık 1 saatlik kovalamacanın ardından yakalandı.

Olay, Saat 13.30 sıralarında Döşemealtı İlçesi'nde başlayıp, Muratpaşa ilçesi'nde son buldu. Polis, dolandırıcılık suçundan çok sayıda kaydı bulunan M.K ile akrabası H.H.E'nin bulunduğu 07 K 0280 plakalı otomobili Döşemealtı İlçesi Termessos Bulvarı üzerinde durdurmak istedi. Peşinden polisin geldiğini gören M.K, pompalı tüfekle ateş ederek kaçmaya başladı. Peşindeki çok sayıda polis ekibine rağmen kaçmaya devam eden M.K, önce Kepez İlçesi'ne daha sonra Muratpaşa İlçesi'ne geldi. Şehir merkezinde de kaçmayı sürdüren M.K. ile H.H.E'nin bulunduğu otomobil Tonguç Caddesi'nde yakalandı. M.K ile H.H.E gözaltına alınırken, otomobil içinde yapılan aramada kısa namlu pompalı tüfek, satır, sopa ile H.H.E'nin üzerine yapılan aramada ise fişek ele geçirildi. M.K ile ruhsat sahibine trafik yönünden toplamda 6 bin 24 TL ceza kesildi.


Öte yandan otomobilin sağ tampon bölümünde 'Anlatılanlar başka, yaşanılanlar başka' yazması dikkati çekti. Otomobil, çekici yardımı ile otoparka çekildi. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

SON DAKİKA