İstanbul Bayrampaşa Belediye Başkanı Aydıner minibüs şoförü oldu, yolcuları uyardı | Video

İstanbul Bayrampaşa Belediye Başkanı Aydıner minibüs şoförü oldu, yolcuları uyardı | Video
26.10.2020 | 16:57

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

İstanbul Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, koronavirüs tedbirleri kapsamında minibüs şoförlüğü yaparak, yolcuların sosyal mesafe, maske ve dezenfektan kurallarına uyup uymadıklarını denetledi.

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ve beraberindekiler Cevatpaşa Mahallesi minibüs durağına gelerek burada minibüs şoförleriyle bir süre muhabbet etti. Daha sonra Aydıner, minibüsün şoför koltuğuna oturdu. Minibüs şoförü gibi sefere çıkan Aydıner, minibüse binen yolcularla şoför gibi sohbet ederek, yolcuların kurallara uymaları konusunda onlara bilgi verdi. Kurallara uymayan yolcuları uyaran Aydıner, yolcuların tepkilerini yerinde tespit etti. Yolculuk sırasında yolcu kapasitesini dolduran Aydıner, fazla yolcu almayarak yoluna devam etti. Yaklaşık yarım saat minibüs koltuğunda şoförlük yapan Aydıner daha sonra kimliğini açıkladı. Şaşkın olan yolculara başkan tarafından dezenfektan, kolonya ve maske hediye edildi.


"BİZİ TANIMAYACAKLAR ÇÜNKÜ KIYAFETLERİMİZİ DEĞİŞTİRDİK"
Minibüs koltuğuna oturan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, "Vatandaşlarımız minibüslerde, ulaşım araçlarına pandemide gerekli olan kurallara uyup uymadıklarını tespit etmek amacıyla bir minibüs şoförü kıyafetiyle minibüs içerisine bindik. Tek tek yolcuları alacağız. Bakalım, maskeli mi biniyorlar, maskesiz mi biniyorlar, kaç kişi minibüse alınıyor? Bütün bunları tespit etmek maksadıyla bugün burada bu programı gerçekleştiriyoruz. Bizi tanımayacaklar. Çünkü kıyafetimizi değiştirdik. Şapkamızı taktık. Cumhuriyetimizin 97. Yılı münasebetiyle de şapkamızı ona göre seçtik. Hem Cumhuriyetimizi kutlayalım hem de aynı zamanda pandemi ile mücadeleyi en önemli noktada gerçekleştirelim diye böyle bir programı gerçekleştirdik. Halkımızı birazdan tek tek alacağız. Maskesi yoksa içeri almayacağız. Israr ederse elimizde torbalarımız var. Torbalarımız içerisinde kolonya, hijyenik deterjan malzememiz aynı zamanda içerisinde maske var. Birer tane bunlardan hediye vereceğiz. Maskesini takıp minibüse binmesini sağlayacağız" dedi.


"HABERSİZCE YAPILAN BİR ETKİNLİK OLDU"
Başkan Aydıner'in minibüs şoförlüğünde yolcu olarak minibüse binen Eray Süratlı, "Araba kullanmaya başlayınca normal şoför diye düşündüm. Tereddütte kaldım. Hiç sırıtmadı. O kadar dar sokaklardan gitmemize rağmen mükemmel araba kullandı. Bayrampaşamız için güzel bir etkinlik olmuş. Habersizce yapılan bir etkinlik oldu. Belli mesajlar verebilmek adına bu önemliydi. Böyle bir sosyal sorumlulukta bizimle beraber olduğu için başkanımıza burada teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

SON DAKİKA