Kilolarca uyuşturucuyu piyasaya süreceklerdi! Jandarma'dan büyük darbe | Video

Kilolarca uyuşturucuyu piyasaya süreceklerdi! Jandarma'dan büyük darbe | Video
28.02.2021 | 09:29

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, yasadışı yollarla Bulgaristan’dan getirilen uyuşturucu maddeyi Edirne’den Türkiye’ye dağıtım yapmak isteyen şahıslara yönelik operasyon düzenledi. Edirne ilinde gerçekleştirilen operasyonla 126 kg. uyuşturucu madde Marihuana, bir adet el telsizi ve bir adet uyuşturucu madde sevkiyatında kullanılan otomobil ele geçirildi. Uyuşturucu maddeyi Türkiye’de piyasaya sürmeye çalışan Bulgaristan uyruklu 2 şüpheli Jandarma’daki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine sevk edildi.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, uyuşturucu madde kaçakçılığı ile mücadeleye yönelik yaptığı istihbarı çalışmalar neticesinde; Bulgaristan uyruklu M.A.D. ve K.D.G. isimli şahısların, yasadışı yollarla yurt dışından ülkemize sokacakları uyuşturucu maddeyi Edirne ilinden ülkemizin çeşitli noktalarına dağıtacakları bilgisini aldı.

JANDARMA ADIM ADIM TAKİP ETTİ
Alınan bilgiler ışığında harekete geçen Jandarma ekipleri yaptıkları istihbarı çalışmalarla şüphelilerin Bulgaristan'dan temin ettikleri uyuşturucu maddeyi yasadışı yollardan ülkemize geçirdiklerini tespit etti.

UYUŞTURUCUYU KAÇIRMALARINA FIRSAT VERİLMEDİ
Şüphelilerin kullandığı aracı adım adım takip eden Jandarma ekipleri Edirne ilinde şüphelilerin ülkemizdeki bağlantılarıyla buluşabilmek için ıssız bir noktaya doğru yöneldiklerini belirledi. Uzun süren bekleme sonunda buluşma noktasına gelen giden olmaması ve şüphelilerin buradan ayrılmak üzere hazırlık yapmaları üzerine Jandarma ekipleri operasyon için düğmeye bastı.

JANDARMA'YI BEKLEMİYORLARDI
Ekipleri bir anda karşılarında gören Bulgaristan uyruklu M.A.D. ve K.D.G. isimli şahıslar kaçmaya çalışsalar da çabaları sonuçsuz kaldı. Jandarma ekipleri; araçta ve olay yerinde yaptıkları aramalarda işbirlikçileri tarafından ülkemizde dağıtılması planlanan 126 kg. uyuşturucu madde Marihuana, bir adet el telsizi ve bir adet uyuşturucu madde sevkiyatında kullanılan otomobil ele geçirilirken, M.A.D. ve K.D.G. isimli şahıslar haklarında adli işlem yapılma üzere gözaltına alındı.

Bulgaristan uyruklu M.A.D. ve K.D.G. Jandarmadaki işlemlerinin ardından çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Şüphelilerin itirafları sonucu ortaya çıkarılan işbirlikçilerinin yakalanmasına yönelik çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

SON DAKİKA