Mardin'de dershane operasyonu

Mardin'de dershane operasyonu
15.09.2015 | 15:35

Mardin’in Nusaybin ilçesinde faaliyet gösteren Sur Fem Dershanesine sabah saatlerinde polis bakın yaptı.

Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Sur Fem Dershanesine TEM ile Kaçakçılık ve Organize Suçlar Grup Amirliği ekipleri, dershane yetkilileri gözetiminde binaya girdi. Sınıflarda arama yapan ekipler daha sonra daha sonra dershanedeki evrakları inceledi.
Sabah 09.00'da başlayan inceleme 5 saattir devam ediyor.
İnceleme ve operasyona ilişkin açıklama yapan Nusaybin Sur Fem Dershanesi Müdürü Cemalettin Bal, operasyonun mali açıdan olduğunu söyledi.
Bal: "Sabah 09.00 civarında geldiğim zaman baktım ciddi manada polis arabaları var, buraya gelmişler. Tutanağı okuduğum zaman değişik işler, içeriği belli olmayan bilgilerle burada arama yapıyorlar. Vergi kaçırıyormuşuz. Şuanda öğrenci dosyalarına balkıyorlar, almış olduğumuz faturaları mali açıdan inceliyorlar. Bütün odaları kamera şeklinde gezdiler. Keşke bu gelen ekip 6-7 Ekim olaylarında dershanenin 600 - 700 milyar zararı olduğunda, bir - iki ay içerisinde ders vermediğimiz zaman gelselerdi. Bu şekilde burayı koruyabilselerdi. Keşke 6 - 7 Ekim hiç yaşanmasaydı. Memurdur işini yapıyordur ama bu aramalar bizi yaraladı. Eğitimle ilgili hiçbir şey sormadılar. Sadece mali açıdan inceleme yapıyorlar" şeklinde konuştu. Saat 09.00'da başlayan arama ve inceleme 13.30 itibariyle hala sürüyor.


Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

BİZE ULAŞIN