Mehmetçik, ihtiyaç sahibi Suriyeli yaşlı kadına tekerlekli sandalye hediye etti | Video

Mehmetçik, ihtiyaç sahibi Suriyeli yaşlı kadına tekerlekli sandalye hediye etti | Video

17.12.2020 | 15:44

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

Mehmetçik, Barış Pınarı Bölgesi’nde tekerlekli sandalye ihtiyacı olan Suriyeli yaşlı kadının ihtiyacını karşıladı. Milli Savunma Bakanlığı, Mehmetçik’in yaşlı kadına hediye ettiği tekerlekli sandalyenin görüntülerini ise sosyal medyadan paylaştı. İşte o görüntüler:

Türkiye'nin Suriye'de terör örgütü YPG/PKK'ya karşı Barış Pınarı Harekâtı'nı başlatmasının üzerinden bir yıl geçti. Mehmetçik, harekâttan sonra Barış Pınarı bölgesindeki ihtiyaç sahibi Suriyelilere yardımını sürdürüyor. Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Barış Pınarı Bölgesi'ndeki tekerlekli sandalye ihtiyacı olan yaşlı kadının ihtiyacını Mehmetçik'in karşıladığını duyurdu.

MEHMETÇİK, YAŞLI KADININ İHTİYACINI KARŞILADI
MSB, sosyal medya hesabından Aziziye meskûn mahalinde yaşayan yaşlı bir kadına tekerlekli sandalye temin edilerek hediye edildiği gösteren videoyu paylaşarak "Barış Pınarı bölgesinde Suriyeli kardeşlerimizin huzur ve güvenliği için kahramanca/fedakârca görev yapan Mehmetçik, ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin yardımına koşmaya devam ediyor. Aziziye meskûn mahalinde yaşayan yaşlı bir kadına tekerlekli sandalye temin edilerek hediye edildi" dedi.

SON DAKİKA