Mersin'de akrabası tarafından öldürülen genç kızın koronavirüs testi pozitif çıktı | Video

Mersin'de akrabası tarafından öldürülen genç kızın koronavirüs testi pozitif çıktı | Video
27.11.2020 | 17:19

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

Mersin'in Tarsus ilçesinde çalıştığı iş yerinde akrabası Sabahattin Öztürk (31) tarafından öldürülen 22 yaşındaki Leyla Öztürk'ün, koronavirüs testinin pozitif çıktığı bildirildi. Öztürk'ün cenazesi otopsinin ardından yarın toprağa verilecek.

Olay, ilçeye bağlı Anıt Mahallesi'nde meydana geldi. Elazığ'ın Maden ilçesinde güvenlik korucusu olarak görev yapan Sebahattin Öztürk, bir yakınının cenazesine katılmak üzere 4 gün önce kente geldi. Sebahattin Öztürk, daha önce aralarında gönül ilişkisi olduğu öne sürülen Leyla Öztürk ile konuşmak için genç kızın çalıştığı pastaneye gitti. Burada iki genç arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine Sebahattin Öztürk, yanında getirdiği tabancayı çekip, aynı zamanda akrabası olan Leyla Öztürk'e peş peşe ateş etti, ardından silahla kendisini vurarak intihara kalkıştı. İhbar üzerine adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde, Leyla Öztürk'ün yaşamını yitirdiği belirlendi. Yaralı olarak Tarsus Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Sabahattin Öztürk de yaşamını yitirdi. Sebahattin Öztürk'ün cenazesi memleketi Elazığ'a gönderildi.


Leyla Öztürk'ün dün yapılan koronavirüs testi pozitif çıktı. Cenazesi Ankara Adli Tıp Kurumu'na gönderilen Leyla Öztürk otopsinin ardından, yarın Tarsus Şehir Mezarlığında toprağa verilecek.

SON DAKİKA