Mersin'de karısının özel görüntülerini arkadaş grubunda paylaşan kocaya verilen ceza belli oldu | Video

Mersin'de karısının özel görüntülerini arkadaş grubunda paylaşan kocaya verilen ceza belli oldu | Video
26.01.2021 | 15:48

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

Mersin'de eski eşi Nida Nur Yıldız'ın cep telefonu kamerasıyla çektiği özel görüntülerini arkadaşlarına gönderdiği iddiasıyla yargılanan Burak E.'ye 'Özel hayatın gizliliği ve kişisel verileri ihlal' suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Davada tanık olarak dinlenen Etiler'in iş arkadaşları V.Ö., A.A. ve S.Ç. hakkında ise yalancı tanıklıktan Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulacak.

Eski eşinin özel görüntülerini paylaştığı Yıldız mahkeme çıkışı yaptığı açıklamada açıklamada, "İddialarımız mahkeme tarafından doğrulandı. Sanığın üzerine atılı suçu işlediği tespit edildi. İçim çok rahatladı. Tanıkları hakkında da suç duyurusunda bulunuldu. Halen korkuyorum ama kadınlara çağrım korkmasınlar, başına bu tarz şeyler gelen kadınlar kesinlikle sessiz kalmasın. Hak yerini buldu. Çok şükür ki anlımın akıyla çıktım" dedi.


Yıldız'ın avukat Sahra Düzgün Tucel da "Kadına yönelik şiddetle mücadelenin her yönüyle devam ettiği şu günlerde biz müvekkilimizin iddialarını kanıtladık. Mahkeme sanığı üzerine atılı suçlardan cezalandırdı ve tanıklar hakkında yalancı tanıklıktan suç duyurusunda bulunuldu. Süreç devam ediyor" diye konuştu.

SON DAKİKA