Mersin'de temizlik işçisi içinde 20 bin TL olan cüzdanı sahibine teslim etti | Video

Mersin'de temizlik işçisi içinde 20 bin TL olan cüzdanı sahibine teslim etti | Video
01.12.2020 | 12:01

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

Mersin'de temizlik personeli olarak görev yapan Filiz Karakaş (37), içinde yaklaşık 20 bin TL'ye yakın para olan cüzdanı sahibine teslim etti.

Bir yıldır temizlik personeli olarak görev yapan evli, 2 çocuk annesi Filiz Karakaş, 29 Kasım Pazar günü, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağına saatler kala, görevli olduğu Kültür Park sınırları içerisindeki kamelyaların etrafında temizlik yaparken yerde bir cüzdan buldu. Sahibine ulaşabilmek adına cüzdanın içindeki kartvizite bakan Filiz Karakaş, cüzdan sahibi Fadi Ghozlan'a hızlıca ulaştı. Karakaş, içerisinde yaklaşık 20 bin TL bulunan cüzdanı, 4.5 yıldır Mersin?de yaşayan ve ticaretle uğraşan Fadi Ghozlan'a teslim etti.


Cüzdanı teslim ettiği Ghozlan'ın çok mutlu olduğunu dile getiren Karakaş, "Sahibi çok teşekkür etti. Çünkü içinde hemen hemen 20 bin liraya yakın bir para varmış. Buna kim olsa sevinir. Çünkü o parayı ben de düşürmüş, kaybetmiş olabilirdim. O yüzden karşı taraf ne hissetti, acaba o parayı nereden temin etti, borcu var mıydı? Önce bunlar aklıma geldi. Zaten o para da emanetmiş, kendisinin değilmiş. Buna ayrı bir sevindim. İyi ki verdim, iyi ki sahibini buldum. Mutluyum. Vicdanen çok rahatım. Umarım bu davranış herkese örnek olur? diye konuştu.


Cüzdan sahibi Fadi Ghozlan ise Filiz Karakaş'a gösterdiği davranıştan dolayı teşekkür ederken, dükkanında satışını yaptığı parfümlerden de hediye etti.

SON DAKİKA