‘Salyangoz’lu imalata suçüstü | Video

‘Salyangoz’lu imalata suçüstü | Video
28.01.2021 | 11:46

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

İstanbul Kağıthane'de, uyuşturucu madde satışı yapıldığı tespit edilen bir adrese baskın düzenlendi. Adreste yapılan aramalarda, 66 gram uyuşturucu madde ile “salyangoz” olarak bilinen ve uyuşturucu madde yapımında kullanılan bir havalandırma motoru ele geçirildi. Uyuşturucu madde satışı yaptığı belirtilen iki şüpheliden birinin %98 engelli olduğu ve hakkında arama kararının olduğu belirtili. O anlar polis kameralarına işte böyle yansıdı.

Olay Kağıthane'nin Merkez Mahallesi'nde 27 Ocak Çarşamba günü akşam saatlerinde meydana geldi. İddiaya göre sokağa çıkma kısıtlamasının bulunduğu saatlerde ilçe genelinde devriye gezen Kağıthane Polisi, hareketlerinden şüphelendiği bir kişiyi fiziki takibe aldı. Şüphelinin sürekli olarak eve girip çıktığını tespit eden polis, uyuşturucu madde satışı yapıldığına dair değerlendirmede bulunarak bir operasyon gerçekleştirdi. Adreste denetlemelerde bulunan polis, üzerinde 8 gram uyuşturucu madde tespit edilen Bayram K. isimli bir şüpheliyi gözaltına aldı.

YÜZDE 98 ENGELLİ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Devam eden çalışmalar kapsamında yatağa bağımlı halde bulunan ve %98 engelli olduğu belirten Hamdi K.'nın telefon üzerinden uyuşturucu satışı yaptığını tespit etti. Hamdi K.'nın tedavi gördüğü yatağının altında yapılan aramalarda ise 6 bin 750 lira ele geçirildi. Kimlik kontrolü yapılan şüphelinin "karşılıksız yararlanma" suçundan hakkında arama kararının olduğu belirtildi.

EVDEN 'SALYANGOZ' ÇIKTI

Adreste gerçekleştirilen aramalarda, toplamda 66 gram uyuşturucu madde, uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 17 bin 750 lira, bir cep telefonu, bir adet oda sıcaklığını ayarlamada kullanılan cihaz, uyuşturucu madde imalatında kullanıldığı değerlendirilen 6 sarı renkli aydınlatma, 'salyangoz' olarak bilinen bir havalandırma motoru ve çok sayıda klipsli şeffaf paket ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüpheli Bayram K.'nın emniyetteki işlemlerinin devam ettiği, yatağa bağımlı olduğu ifade edilen Hamdi K.'nın hakkında da yasal işlemlere başlandığı ifade edildi.

SON DAKİKA