Şehit Astsubay Adil Kozanoğlu’nun kızlarından duygulandıran Cumhuriyet Bayramı şiiri | Video

Şehit Astsubay Adil Kozanoğlu’nun kızlarından duygulandıran Cumhuriyet Bayramı şiiri | Video
29.10.2020 | 16:01

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

Şehit Adil Kozanoğlu’nun kızları, Cumhuriyet Bayramını Türk bayrağı ve babalarının fotoğrafı önünde şiir okuyarak kutladı.

Niğde'de güvenlik güçlerine yönelik düzenlenen hain saldırıda 6 yıl önce şehit olan Astsubay Adil Kozanoğlu'nun kızları Irmak ve Belinay Cumhuriyetin 97. kuruluş yıl dönümünde kendi evlerinde duvara astıkları bayrak ve şehit babalarının resminin önünde Cumhuriyet şiiri okudular.


Günlerdir Cumhuriyet bayramı kutlamalarına hazırlanan şehit kızları dokuz yaşındaki Irmak ve sekiz yaşındaki Belinay ezberledikleri cumhuriyet şiirini okumak için bu sabah erken saatte kalkıp bayramlık elbiselerini giydiler.


Evlerindeki kendi odalarının duvarına Türk bayrağı ve yanına şehit babalarının resmini asan Irmak ve Belinay Cumhuriyet şiirini büyük bir coşkuyla okudular.


Kahramanmaraş Şehit ve Gaziler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Küpeli tarafından sosyal medya hesabında paylaşılan ırmak ve Belinay'ın şiir videosu büyük beğeni topladı. Videoyu izleyenler Irmak ve Belinay'a tebriklerini şehit babaları içinde rahmet dualarını gönderdiler.

SIRRIBERK ARSLAN

SON DAKİKA