Yavru kedinin donmak üzere olduğunu fark edince sulama kanalına girip kurtardı | Video

Yavru kedinin donmak üzere olduğunu fark edince sulama kanalına girip kurtardı | Video
02.12.2020 | 12:31

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

Antalya'nın Döşemealtı ilçesinde sulama kanalına düşen yavru kediyi fark eden mahalle muhtarı Alkan Altun, yardım için itfaiyeyi aradı. Kedinin donmak üzere olduğunu anlayan Muhtar Altun, itfaiyenin gelmesini beklemeden kanala girip kediyi kurtardı. Kanalda mahsur kalan muhtarı ise itfaiye ekibi çıkardı.

Olay dün saat 21.00 sıralarında yaşandı. Döşemealtı Bahçeyaka Mahallesi, 32. Sokak üzerinde bulunan DSİ'ye ait sulama kanalına düşen yavru kedi sudan çıkamayınca soğuk havanın da etkisiyle donma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. O sırada kanalın yanında bulunan muhtarlık ofisinde çalışan Bahçeyaka Mahalle Muhtarı ve Döşemealtı Muhtarlar Derneği Başkanı Alkan Altun, yavru kedinin sesini duydu. Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle çevreden kimseden yardım alamayan ve durumu itfaiyeye bildiren Muhtar Altun, kedinin donmak üzere olduğunu fark edince su seviyesi düşük olan kanala girdi.


KEDİYİ KURTARDI, KENDİSİ MAHSUR KALDI
Yavru kediyi bulunduğu yerden çıkartan ve duvarın üzerine koyan Muhtar Altun, 5 metre derinlikteki kanalda mahsur kaldı. Muhtar Altun'u, kısa süre sonra gelen itfaiye ekipleri kanaldan çıkardı. Donmak üzereyken kurtarılan yavru kedi ise muhtar ve itfaiye ekipleri tarafından muhtarlık ofisine götürüldü. İtfaiye ekibinin ilk müdahaleyi yaptığı kedi ısıtılmaya çalışılırken bir yandan da veterinere haber verildi. Veteriner Şevket Özkan'ın müdahalesinin ardından sıcak ortamda dinlenmeye bırakılan yavru kedi, birkaç saat sonra kendisini toparladı.


'CAN HAVLİYLE MİYAVLIYORDU'
Muhtar Altun, muhtarlıkta çalıştığı sırada kedi sesi duyduğunu ve dışarı çıkıp baktığını belirterek, "Suyun içine düşmüş yavru kedi gördüm. Can havliyle miyavlıyordu. Kurtarılması için itfaiyeyi aradım. Kedinin donabileceğini anlayınca itfaiyeyi beklemeden kanala girmeye karar verdim. Kediyi sudan çıkartıp, duvarın kenarına koydum. Bu sırada kendim çıkamadım. İtfaiye görevlisi arkadaşlar gelip beni kurtardı. Daha sonra kediyi muhtarlık binamıza getirip veteriner arkadaşı çağırdık. Tedavisi yapıldı. Kedinin çığlığı vicdanen beni rahatsız etmişti, sonuçta o da bir canlı. Kedinin kurtuluşuna vesile olduğum için mutluyum" diye konuştu.


Muhtar Altun, yavru kedinin bakımını da artık kendisinin yapacağını sözlerine ekledi.

SON DAKİKA