Beyoğlu’nda işçilerin ölümle dansı kamerada

İstanbul Beyoğlu Piyalepaşa Bulvarı üzerindeki 5 katlı bir binanın çatısındaki işçilerin hiçbir önlem almaması, üstüne bir de sigara içerek çalışması “bu kadarına da pes” dedirtti. Mutlak bir kazanın eşiğinde çalışan işçilerin ölümle dansı kameralara yansıdı.

İstanbul Beyoğlu Piyalepaşa Bulvarı üzerindeki 5 katlı bir binanın çatısında çalışma yapan işçilerin, hiçbir güvenlik önlemi almadan, tedbirsizce çalışması yürekleri ağza getirdi. Koruyucu kıyafet, baret giymeyen ve kemerle bağlı olmayan işçilerin çalışırken sigara içmesi ise bu kadarına pes dedirtti.
"Hiçbir iş güvenliği yok"
İşçilerin tehlikeli çalışmasını gören İsmail Hıldır, "Böyle çalışmaları mantıksız bir şey, ondan sonrada diyorlar ki iş kazası oluyor. Görüyorsunuz adam çatıya çıkmış bir şeyler yapıyor. Ne bir iş güvenliği, ne bir kemer ne de bareti var. Hiçbir şeyi yok yarın bir gün düşse iş kazası diyorlar. Bir insan kendi tedbirini önlemini alması gerekir. Şu anda şikayet edip durdurmak lazım. Çünkü onların can güvenliği önemli. Çalışıyorlar şu anda 3 kişiler, 4-5 katlı bina en ufak hatada ölürler" dedi.
BİZE ULAŞIN