Cumhurbaşkanı Erdoğan Pakistan'da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan temasları kapsamında Ankara'dan hareket ettiği Pakistan'da ulaştı..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TUR" ile TSİ 15.00'te Pakistan'ın başkenti İslamabad'a geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslamabad Nur Khan Hava Üssü'ne gelişinde Pakistan Başbakanı Navaz Şerif, Başbakan Dış Politika Danışmanı Sertac Aziz, Savunma Bakanı Khawaja Muhammad Asif, Pakistan Protokol Genel Müdürü Sahibzade Ahmethan, Türkiye'nin İslamabad Büyükelçisi Sadık Babür Girgin ve eşi Aslı Girgin, Türkiye'nin Karaçi Başkonsolosu Murat Mustafa Onart ile İslamabad Büyükelçiliği personeli tarafından karşılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcıları Veysi Kaynak, Tuğrul Türkeş, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de İslamabad'a geldi.

Erdoğan ve beraberindekiler burada coşkuyla karşılandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN PROGRAMI

Erdoğan, Pakistan ziyaretinde Cumhurbaşkanı Memnun Hüseyin ve Bas¸bakan Navaz Şerif ile görüşecek, Ulusal Meclis ve Senato ortak oturumuna hitap edecek.

Türkiye ve Pakistan'dan üst düzey şirketlerin yöneticileriyle düzenlenecek toplantıya Başbakan Şerif ile katılacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslamabad'ın ardından Lahor'a da gidecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 17-18 Kasım'da ise Özbekistan'ın Semerkant kentini ziyaret edecek.

Özbekistan Cumhurbaşkanı Vekili, Başbakan Şevket Mirziyayev ile görüşecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Türk-Özbek ilişkilerinin yanı sıra bölgesel ve uluslararası gelişmeler hakkında da görüşalışverişinde bulunması öngörülüyor.

GENELKURMAY'DAN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Pakistan'da yer alan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, ziyaret kapsamında Pakistan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Raşid Mahmud ve kuvvet komutanlarıyla bir araya gelecek.

Görüşmelerde iki ülke arasında savunma sanayi alanında iş birliğinin geliştirilmesi, ortak üretim yapılması, teröristle mücadele ve askeri eğitim konularında bilgi ve tecrübe paylaşımının artırılması konuları ele alınacak.

.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan Pakistan'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN