Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tokyo Camii'nde namaz kıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa ve Belçika’daki temaslarının ardından geldiği Japonya’da Tokyo Camii’nde akşam namazını kıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa ve Belçika'daki temaslarının ardından Japonya'nın başkenti Tokyo'ya geldi. Tokyo'daki temasları boyunca ikamet edeceği Imperial Otel'e geçen Erdoğan daha sonra da Tokyo Camii'ni ziyaret ederek, burada akşam namazını kıldı. Erdoğan, camiye gelişi sırasında kendisini bekleyen çocuklara sevgi gösterisinde bulunmayı ihmal etmedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, imzaladığı cami defterine, "Japonya ziyaretim sırasında kadim Türk-Japon dostluğunun en güzel sembollerinden biri olan Tokyo Camii'nde kardeşlerimizle bir araya gelmenin bahtiyarlığını yaşıyorum. Mimarisiyle, tezhip, hat ve çinileriyle her bir köşesine işlenmiş el emeği göz nuru eserlerle Tokyo Camii, İslam estetiğinin ve Türk-Osmanlı sanatının en müstesna örneklerini bünyesinde barındırıyor. Şüphesiz her cami ibadet mekanı olmasının yanında kardeşliğimizin, birlik ve beraberliğimizin, insan sevgimizin ve hoşgörünün yuvasıdır. Japonya'nın en büyük camii olan, görenleri kendine hayran bırakan Tokyo Camii'nin de bu amaca hizmet edeceğine inanıyor, camini bu günlere gelmesinde emeği olanları gönülden tebrik ediyor, bu vesileyle tüm kardeşlerime en kalbi selam ve muhabbetlerimi sunuyorum" yazdı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan yarınki temasları kapsamında Waseda Üniversitesi tarafından kendisine verilecek fahri doktora takdim törenine katılacak, Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı tarafından Japon işadamları için düzenlenen seminerde konuşma yapacak. Erdoğan'ın, Japonya İmparatoru Akihito ve Japon Başbakan Shinzo Abe ile bir araya gelmesi bekleniyor.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tokyo Camii'nde namaz kıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN